Zwiastuny burzy

Cykl: Honor Harrington (tom 13) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
A rising thunder
joly_fh

Kolejny tom bestsellerowego cyklu militarnej SF "Honor Harrington". Gwiezdne Królestwo (obecnie Imperium) Manticore od wieków toczyło wyniszczającą wojnę z Ludową Republiką Haven. Teraz jednak dawni wrogowie zawarli pokój i stali się sojusznikami w obliczu nowego zagrożenia. Koniec jednego konfliktu bowiem przyniósł zarzewie następnego, jeszcze groźniejszego i trudniejszego. Wróg jest...

Kolejny tom bestsellerowego cyklu militarnej SF "Honor Harrington".

Gwiezdne Królestwo (obecnie Imperium) Manticore od wieków toczyło wyniszczającą wojnę z Ludową Republiką Haven. Teraz jednak dawni wrogowie zawarli pokój i stali się sojusznikami w obliczu nowego zagrożenia. Koniec jednego konfliktu bowiem przyniósł zarzewie następnego, jeszcze groźniejszego i trudniejszego. Wróg jest nieuchwytny, posługuje się podstępem, zdradą i tajemniczą nanotechnologią, a w dodatku skrywa się za plecami potężnej i bogatej Ligi Solarnej.

Honor Harrington musi powrócić w roli Salamandry, by uchronić Manticore przed unicestwieniem. Salamandra znów pojawia się w ogniu walki z przeciwnikiem bardziej niebezpiecznym niż dotychczasowi znani wrogowie.

źródło opisu: Rebis, 2013

źródło okładki: www.rebis.com.pl

Jacek_C | 2017-04-07
Przeczytana: 18 marca 2017

przeczytałem tę książkę już trzeci raz. Podoba mi się ze względu na pokazanie mechanizmów podejmowania decyzji zarówno w Lidze Solarnej jak i w Gwiezdnym Imperium Manticore. Momentami te machanizmy są nadto uproszczone i trochę naiwne ale książka jest elementem całego cyklu i bardzo dobrze ją się czyta.

książek: 1995
rumiko | 2013-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2013

Jeżeli ktoś chce przeczytać tę książkę w oderwaniu od pozostałych z cyklu "Honor Harrington" - zdecydowanie odradzam! No i jeśli sądzić po zakończeniu przed nami kolejne co najmniej 2-3 tomy :)
Nie jestem wielbicielką gatunku "space opera", w dodatku jeszcze "military space opera", ale ta seria od pierwszego tomu mnie oczarowała. Nawet nie będę próbować zrozumieć rzucanych terminów technicznych, opisy zasad działania różnych urządzeń to dla mnie niemal czarna magia (z fizyki najlepiej rozumiem jabłko Newtona...), ale wszystko podane jest z takim humorem, że z zapartym tchem wracam do poszczególnych tomów. Ten nie będzie wyjątkiem.
Jak napisałam wcześniej - kto nie zapoznał się z poprzednimi częściami, może pogubić się w gąszczu postaci, państw, ich wzajemnych zależności i relacji. Jednak dla znawców tematu jest to pozycja obowiązkowa w historii ulubionej bohaterki i światów, w których żyje. Tym razem Mesa i Manpower wspominane są wielokrotnie, ale zaledwie 2-3 razy jesteśmy...

Bolek | 2015-10-16

Po poprzednich tomach, gdy burza była w sferze przypuszczeń, a akcja troszkę się wlekła (chodź u Cachata i Zilwickiego sporo się działo). Teraz mamy już zwiastuny burzy i dynamikę właściwą dla cyklu.Stosunkowo mało walki, dużo polityki i intryg jak na średnią "harrigtonową", ale czyta się szybko i przyjemnie. Mnie osobiście przeszkadzały dwie rzeczy 1) czasami nie potrzebne opisy (ślubu, pobudki honor), wolałbym kolejny rozdział o działaniach Ligi niż o ślubie księcia i kolorze oraz kroju sukienki ślubnej. 2) Czytając ten tom wiedziałem, że nie ma kolejnego w głównym nurcie i jedynie zostaje Cień Wolności oraz Kocioł Duchów, a potem długo nic i nie wiadomo kiedy ciąg dalszy, ale ten będzie na pewno.

Karol Korol | 2013-09-07
Przeczytana: 07 września 2013

Dawno nie miałem okazji czytać taki kiepskiej książki ze świata Honor Harrington. Być może na moją opinie wpłyną fakt bardzo magnesowego potraktowania samej Honor. Jak na tyle stron było zdecydowanie za dużo Ligi Solarnej, a za mało Honor.

Jogypai | 2013-11-22

Oj! Gdybym zaczynał lekturę cyklu od tego odcinka nie doczytał bym nawet do połowy. I byłoby po Honor. Liczę, że w następnym tomie autor odbije się od dna.

SlawekS | 2014-09-14

Czekam na ciąg dalszy ... ;)

StefanGJ | 2017-11-07
Przeczytana: marzec 2016