Ludzie w kłopotliwych miejscach

Wydawnictwo: Psychoskok
4 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Men in Embarrassing Places
Aneta

Teoria ewolucji nie jest naukowym faktem. Faktami są skamieliny, kości, szkielety. Nie obserwujemy ewolucji ponieważ jest ona sposobem interpretowania faktów przez pryzmat pewnych założeń o podłożu światopoglądowym. Dlatego polecam książkę napisaną przez badacza, archeologa Jonathana Graya pt.”Ludzie w kłopotliwych miejscach” - Men in Embarrassing Places, który dobitnie pokazuje, że teoria ewolucji jest narzędziem ideologicznej walki z chrześcijaństwem. Rozmijanie się z prawdą ma również miejsce wówczas, gdy zwyczajnie nie opisuje się zjawisk sprzecznych z oczekiwaniami odkrywcy. Jak zauważymy w trakcie czytania tej książki, niektórzy badacze znajdowali artefakty w określonych warstwach, lecz nie relacjonowali tego, sądząc, że znaleziska te nie mogą mieć tylu lat, ile mają osady, w których je odkryli. Zdarza się to bardzo często, ponieważ nasze zmysły są niedoskonałe i jeśli widzimy coś, co wydaje się nam niemożliwe, wówczas w naturalny sposób podejrzewamy własną pomyłkę (czasami rzeczywiście możemy się mylić). Zniekształcanie prawdy poprzez zaniechanie opisów istotnych zjawisk wynika, więc z ograniczenia ludzkiej natury, które ma niestety niekorzystny wpływ na empiryczny proces poznawania rzeczywistości.

Jonathan Gray w swojej książce przytacza nam szereg dowodów, które wskazują, że zwierzęta jak i ludzie zostali pogrzebani bardzo gwałtownie i zostali przykryci warstwami osadowymi niesionymi przez wodę. Oznacza to iż musiało zaistnieć jakieś katastroficzne wydarzenie o globalnych rozmiarach! Być może był to globalny Potop, podczas, którego w szybkim czasie zostały pogrzebane i przykryte warstwami mułu, lasy, jak i wszelkie formy życia, jakie żyły na ziemi. Z czasem wszystko uległo zwęgleniu i skamienieniu, leżąc teraz wymieszane we wszystkich „warstwach geologicznych” węgla i skał osadowych ziemi.

Autor uświadamia nam, iż katastrofa ta musiała być globalna i bez najmniejszego wątpienia być niesiona przez wodę! Wszystkie, ale dosłownie wszystkie dowody wskazują na istnienie Biblijnego Potopu, który nie wydarzył się gdzieś tam i kiedyś, lecz jedynie kilka tysięcy lat temu, zmiatając z powierzchni ziemi wszystko, co żyło w tamtym początkowym świecie przed Potopem.

Jonathan Gray to wielki badacz i znawca starożytności. W ciągu ponad 37 lat odbył 28 wypraw w przenikliwe głównie nieodkryte tereny, w tym część górnej Amazonki w celu gromadzenia danych na temat starożytnych tajemnic. W trakcie tych poszukiwań odkrył zaskakujące dowody i artefakty w różnych rejonach świata. Jego odkrycia ukazują zadziwiające odkrycia starożytnej cywilizacji na całym świecie. Jego książki zawierają wiedzę jaką zgłębił podczas wypraw pełnych zaskakujących odkryć i zbadanych wykopalisk. Oto kilka z nich, które zostały wydane bądź niebawem ukażą się na rynku wydawniczym:
1. „64 nieodkryte sekrety starożytności - 64 Secrets Still Ahead of Us” jest doskonałym zbiorem dowodów na temat świata starożytnego jakiego nie znamy. Książka zawiera ”blisko 1000 niewytłumaczonych dotychczas misteriów, jakimi są niezwykłe osiągnięcia nauki i technologii starożytnych!”
2. „Sekrety umarlaków - Dead Men's Secrets”, w której opisał wiele ciekawostek z czasów starożytnych, których odkrycia zainspirowały go do jej powstania. W dwóch obszernych rozdziałach przedstawił w jaki sposób zginął oryginalny super świat, jak globalna cywilizacja została unicestwiona w kosmicznej katastrofie oraz ślady jakie starożytni pozostawili po sobie.
3. „Bogactwa króla Salomona - Solomon’s Fleet Mystery” to książka w postaci cyfrowej, która pozwoli wam dowiedzieć się więcej na temat starożytnego, biblijnego władcy i jego czasach a to dzięki Biblii i najnowszym badaniom i porównaniom jakich dokonał sam jej autor.
4. „Co się stało z wieżą Babel? - What happened to the Tower of Babel?”, w której autor poświęca wiele uwagi całej historii biblijnej począwszy od wielkiego potopu. We wschodniej Turcji, w pobliżu góry Ararat znajduje się bardzo ciekawa, ogromna skamielina przypominająca kształtem statek.
5. „Zaginiony Świat Gigantów - The Lost World of Giants - autor wraz innymi odkrywcami znalezionych skamielin potwierdzających istnienie gigantów próbowali niestety bezskutecznie walczyć z podejściem ewolucjonistów, którzy to wmawiają nam, że z prymitywnego podobnego do małpy gatunku, trafiliśmy w końcu do jaskiń, gdzie poprzez miliony lat prób i błędów w końcu doszliśmy do obecnego poziomu Super Ludzi

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/ludzie-w-klopotliwych-miejscach_p219

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/ludzie-w-klopotliwych-miejscach_p219

Cyfranek | 2015-05-26
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 26 maja 2015

Nie da się wybrać zero gwiazdek :(

Króciutki tekst "Ludzie w kłopotliwych miejscach" przeczytałem tuż po "Zagubionych cywilizacjach" tego samego autora. Wiedziałem więc, czego się można spodziewać i nie zawiodłem się. Autor rozprawia się z globalnym spiskiem naukowców będących wyznawcami religii zwanej Teorią Ewolucji. I robi to zupełnie na poważnie, okraszając tekst dużą ilością zdań zakończonych wykrzyknikami, co oczywiście dodaje powagi jego argumentom.
Niektóre dowody, przytaczane w książce, bardzo mi się spodobały. Jeśli uwierzycie w następującą historię: "W dniu 9 czerwca 1891 roku Pani S. W. Culp przez przypadek wysypała szuflę węgla na podłogę. Wtedy jeden z większych kawałków, spadając pękł na połowę. W jego środku znajdował się misternie wykonany 8 karatowy złoty łańcuszek", to spokojnie możecie oddać się lekturze książek Jonathana Graya.
Na koniec tekstu, autor jeszcze krótko podsumowuje amerykańskich naukowców: "Prawda jest taka, że nie wszyscy naukowcy to...

unbeliever | 2016-08-01
Na półkach: Ebook
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Nie byłem w stanie przebrnąć do końca przez ten stek bredni. A zaczęło się prześmieszną opowieścią o niezwykłym splocie przypadków. Krótko: wykrzykniki i inwektywy w stosunku do innych osób nie zastąpią wiedzy, faktów i analizy naukowej. Omijać autora z daleka.

Joanna Ziętarska | 2015-11-13
Na półkach: 2015