12 zagrożeń dla związku i jak ich uniknąć

Tłumaczenie: Ryszard Turczyn
Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
1 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Zwolf Beziehungskiller und wie man sie vermeiden kann
8320029384
poradniki
Ewelina

Problemy przedstawione w tej książce to ilustracja 12 niebezpiecznych zachowań typowych dla kobiet oraz mężczyzn z równie typowym dla nich podziałem ról. Autor pomaga zrozumieć wzajemne zachowania partnerów, ustalić przyczyny konfliktów, wskazuje na słabe punkty naszego zachowania w związku, podpowiada strategie przezwyciężania trudności. Spełniając życzenia zainteresowanych, autor podaje konkretne praktyczne alternatywy zachowań - jedne dla kobiet, a drugie dla mężczyzn. Omawia takie kwestie, jak: partner - odwieczna zagadka, porozumienie - kwestia szczęścia, o czym marzą mężczyźni oraz o czym marzą kobiety. W oddzielnym rozdziale przedstawia strategie rozwiązań dla 12 zagrożeń dla związku tj.: - Wyjaśnianie oczekiwań - Uzewnętrznianie się - Zrozumienie - Bycie otwartym i szczerym - Pełnia kontaktu - Werbalizowanie marzeń, tęsknot i oczekiwań - Angażowanie się. Książkę poleca się każdemu, kto w kontakcie z partnerem szuka szczęścia, miłości i wzajemnego zrozumienia.

Ewelina | 2013-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2013

Dwie mądre rady z tej książki:
- partnerzy powinni jak najwięcej ze sobą rozmawiać, mówić o swoich uczuciach, pragnieniach;
- kobieta nie powinna zatracić się w mężczyźnie, nie powinna stać się zależna od niego pod wszelakimi względami, mężczyzna nie powinien być jedynym centrum jej świata.

I to by było na tyle jeśli chodzi o mądrości. Autorem książki jest znany niemiecki psychoterapeuta, który jednocześnie jest chyba totalnym szowinistą (przynajmniej w moim odczuciu).
Michael Mery kobietę w związku porównuję do węża, który próbuje złapać i ograniczyć wolność biednego mężczyzny, którego porównuje do uciekającego zająca.

Autor podkreśla, że kobiety w związkach czują się zaniedbane i potrzebują bliskości, co ma korzenie w ich dzieciństwie, gdyż były zaniedbywane przez ojców - straszne uogólnienie! I jak często może się okazać zupełnie nieprawdziwe.
Mężczyzna natomiast będąc z kobietą czuję się omotany i w związku brakuje mu wolności, a wszystkiemu winna jest zaborcza matka...