Drozdy. Posłaniec śmierci

Tłumaczenie: Miłosz Urban
Cykl: Miriam Black (tom 2)
Wydawnictwo: Akurat
Mockingbird
raven

Druga część przygód niezwykłej kobiety obdarzonej niezwykłym darem. Miriam próbuje. Naprawdę się stara, ale bezskutecznie. Życie z Luisem nie układa się tak, jak powinno. Szczerze mówiąc, w ogóle się nie układa. Od roku mieszkają na Long Beach w zaniedbanej przyczepie kampingowej. Miriam pracuje w sklepie przy plaży, a on większość czasu spędza za kierownicą ciężarówki. Nie jest dobrze. Jest...

Druga część przygód niezwykłej kobiety obdarzonej niezwykłym darem.
Miriam próbuje. Naprawdę się stara, ale bezskutecznie. Życie z Luisem nie układa się tak, jak powinno. Szczerze mówiąc, w ogóle się nie układa. Od roku mieszkają na Long Beach w zaniedbanej przyczepie kampingowej. Miriam pracuje w sklepie przy plaży, a on większość czasu spędza za kierownicą ciężarówki. Nie jest dobrze. Jest wręcz fatalnie. Dziewczyna ze wszystkich sił stara się okiełznać swoje zdolności parapsychiczne. To niełatwe, ale jakoś jej się udaje. Do czasu. W końcu nadchodzi dzień, kiedy koszmar zaczyna się od początku i wszystko wskazuje na to, że tym razem nie zakończy się happy endem.
Miriam wie, jak umrzesz.

źródło opisu: http://muza.com.pl/product.php?id_product=1419

źródło okładki: http://muza.com.pl/product.php?id_product=1419

PolkaPati | 2018-09-19
Na półkach: Kryminały, Moce, Duchy, Przeczytane
Przeczytana: 19 września 2018

Ta część strasznie mi się ciągnęła, za każdym razem wymyślałam wymówki by po nią nie sięgnąć i nie czytać. Ostatnio przełamałam się i ją przeczytałam, od połowy zaczęło w końcu się coś dziać, jakaś akcja, dążenie do zlikwidowania celu i najważniejsze odwrócić przeznaczenie do tego Miriam dąży.
Kryminał z mocnym słownictwem, z opisanymi krwawo scenami :) dobrze napisany po przekroczeniu 100 stron (nudy) nie można się oderwać (akcja)

Monika Szulc | 2013-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2013

Po „Dotyku Przeznaczenia” nadszedł czas na „Posłańca śmierci”, czyli drugą część cyklu „Drozdy” . Autorem tego specyficznego cyklu jest Pan Chuck Wendig- twórca gier, scenarzysta a do tego pisarz.

Miriam Black żyje z pozoru normalnie. Pracuje w sklepie i mieszka w przyczepie Louisa, co prawda większość czasu spędza sama, ponieważ mężczyzna jest w trasie i rozwozi ładunki. Dziewczyna nie umie odnaleźć się w nowej sytuacji i zaczyna rozważać ucieczkę, szczególnie, kiedy zostaje lekko ranna podczas napadu na sklep, w którym pracuje i po kolejnej wizji. Louis wraca nieoczekiwanie i składa jej propozycję. Ma przewidzieć śmierć jednej z nauczycielek w szkole dla trudnych dziewczynek, kiedy trafia do placówki i dotyka jednej z podopiecznych, okazuje się, że w okolicy grasuje seryjny morderca a Miriam postanawia zrobić wszystko, aby go powstrzymać.

Główna bohaterka pokazała się z trochę lepszej strony niż ostatnio. Wiadomość, że dziewczynki są zagrożone poruszyła ją i skłoniła do...

Obywatel_Śliwka | 2013-10-26
Przeczytana: 26 października 2013

Pierwszą rzeczą, która zaskoczyła mnie w tej książce jest to, że nie stanowi ona tak bardzo ścisłej kontynuacji jak się spodziewałem. Liczyłem na to, iż wątki z poprzednich części tu nabiorą nowych barw i będą toczyły się nadal tym samym torem, natomiast autor uznał, że lepiej będzie, gdy Miriam zaangażuje się w coś nowego. Czy to dobry pomysł? Cóż, na początku byłem trochę zawiedziony, bo nie tego się spodziewałem, ale w ogólnym rozrachunku wyszło na to, że Miriam Black nadal prezentuje wspaniałą formę!

Sama bohaterka wiele zyskała w tej części. Zadziorna, wredna i nieokiełznana daje poznać się czytelnikowi z zupełnie innej strony. Jej uczucia względem Louisa co raz mącą jej głowę, jednak dużo częściej myśli o sobie, i nie jest to w cale takie złe. Tym razem Miriam musi zmierzyć się z własnym sumieniem i, szczerze przyznam, jestem usatysfakcjonowany jej walką. Autor poświęcił jej dużo więcej uwagi niż w poprzedniej części, z czego jestem wielce rad. Dopiero teraz czuję, że Miriam...

Shetani | 2013-07-29
Przeczytana: 24 lipca 2013

„Drozdy. Posłaniec śmierci” to druga część przygód Miriam Black. Pierwsza część tego cyklu wypadła w moich oczach raczej średnio, jednak postanowiłam zapoznać się również z drugą, licząc na to, że będzie lepiej. Myślałam, że może pierwsza część była po prostu lekkim startem i wprowadzeniem do serii, a od kolejnej zacznie się już wszystko lepiej układać. Niestety, pomyliłam się.

Minął rok od wydarzeń, które miały miejsce w „Dotyku przeznaczenia”. Miriam stara się prowadzić normalne życie – nosi rękawiczki, aby uniknąć zobaczenia śmierci kogokolwiek z ludzi, ma normalną pracę, mieszka razem z Louisem. Jednak dłużej tak nie potrafi, takie życie to zupełnie nie dla niej. Zbuntowana i agresywna młoda kobieta nie jest przyzwyczajona do takiego rodzaju normalności i nie potrafi się w takiej sytuacji odnaleźć. Jak się okazuje, jej odgórnie ustalony los jest tego samego zdania, ponieważ przyjdzie jej znowu zmierzyć się ze śmiercią i przeznaczeniem… Ale czy tym razem znowu uda jej się je...

Drozd | 2013-12-11
Przeczytana: listopad 2013

"Posłaniec śmierci" różni się trochę od pierwszej części serii "Drozdy". W "Dotyku Śmierci" akcja rozpoczynała się już od pierwszych stron. W kontynuacji dzieje się inaczej. Wpierw poznajemy wszelkie informacje poprzez wizje Miriam, by następnie dotrzeć do punktu kulminacyjnego i zanurzyć się w książce dzięki świetnym akcjom zbyt głęboko. Jedynym ratunkiem może być przeczytanie jej do końca.

Polecam mocno
Pozdrawiam

Rosemarie | 2013-07-15
Na półkach: Przeczytane, Wymienione
Przeczytana: 15 lipca 2013

"Posłaniec śmierci" to kontynuacja "Dotyku przeznaczenia" autorstwa Chuck'a Wendig'a - scenarzysty, twórcy gier i pisarza.

Miriam powoli wdraża się w normalne, z pozoru zwyczajne życie. Zamieszkała w przyczepie Luisa i dzięki niemu zdobyła pracę w sklepie. Jednak od swoich umiejętności nie potrafi uciec, szczególnie gdy szefowa doprowadza ją do niepohamowanej złości, przez co kobieta traci pracę. Zanim jednak się to dzieje, przewiduje, że w miejscu tym dojdzie do tragicznych w konsekwencjach wydarzeń. Luis jednak po raz kolejny wyciąga pomocną dłoń do Miriam i znajduje jej nowe zatrudnienie. Zadanie, które będzie musiała tam wypełnić ściśle wiąże się z jej zdolnościami i może wystawić ją na wielkie niebezpieczeństwo...

Miriam Black ma nietypową umiejętność, która według niektórych określana jest mianem daru, ale także i przekleństwa. Ja skłaniam się zdecydowanie ku temu drugiemu. Kobieta dzięki dotykowi jest w stanie stwierdzić jak dana osoba umrze. Nie wiem czy przez pryzmat jej...

Tymoteusz | 2013-07-28

Chociaż drugi tom kontynuuje wątki z pierwszego tomu "Drozdów", to kładzie nieco inaczej akcenty, a zamysł autora podąża w innym kierunku. Jest powieści też bliżej do klasycznych thrillerów... no i jest po prostu lepiej napisana.
Więcej: http://shadowmage.nast.pl/2013/07/chuck-wendig-drozdy-poslaniec-smierci-recenzja/

Matylda Saresta | 2017-06-03

Świetna, lekka seria lekkiej grozy i mystery!!!
Polecam!!!

Wioleta Aleksandra | 2013-09-19
Przeczytana: 19 września 2013

Brutalna, chamska, czasem niesmaczna, ale własnie za tą jej dosadność i szczerość pokochałam ją całym sercem. Wendig pisze bardzo naturalistycznie. Miriam i Louis to postaci, które nigdy nie opuszczą mojej głowy. Brawa dla autora.

Ornelle | 2013-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

inna niż pierwsza, ale równie dobra, nie rozczarowała mnie, a tego się bałam. Rewelacja, polubiłam Wendiga!