Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Deipnosofistai
filozofia i etyka
Cavalcanti

Monumentalne dzieło w znakomitym przekładzie dwojga wybitnych filologów klasycznych z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wyjątkowo obszerne (składające się z 15 ksiąg) i osobliwe dzieło reprezentanta drugiej sofistyki Atenajosa z Naukratis: Uczta mędrców, powstało prawdopodobnie pod koniec II wieku. Autor przedstawił w nim przebieg trwającej trzy dni uczty, jaką wydał bogaty Rzymianin Larensis zapraszając na nią bardzo licznych gości różnego wykształcenia, w tym głównie retorów, medyków i prawników, by rozmawiać przy stole na rozmaite tematy jak o winach, naczyniach do picia, wieńcach, warzywach, muzyce, Sokratesie i historiach miłosnyc

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie 2010

źródło okładki: Wydawnictwo Poznańskie 2010