Zgłosuj na książki roku 2017

Bajki - O dzielnym Isztwanku. O chłopcu z fujarką, pięknej królewnie i wiedźmie Bosi

Wydawnictwo: StudioEMKA
Bożena

Jest to drugie wydanie książki, która została napisana na motywach węgierskich bajek ludowych. To opowieści z krainy baśni, pełne przygód nie z tej ziemi, pełne barwnych postaci, nierzadko bardzo dramatycznych, pełne zaczarowanych miejsc. Książka została wzbogacona pięknymi ilustracjami słynnego grafika Janusza Stannego. Bajanie z tradycjami Autorka, z pochodzenia Węgierka, na stałe...

Bajanie z tradycjami
Autorka, z pochodzenia Węgierka, na stałe mieszkająca w Polsce, przedstawia opowieści, które wyniosła z rodzinnego domu. Jej bohaterowie – mały Isztwanek, który musi wyzwolić swoje siostry z niewoli smoków, czy grajek zakochany w zaczarowanej księżniczce – są uosobieniem odwagi, dobra i bezinteresownej szlachetności. I zawsze czeka ich szczęśliwe zakończenie. - Życie Warszawy

Te bajki wyrastają z bogatej, u nas mniej znanej, ludowej tradycji Węgier.
Bajki Klary Molnar są spokojne, tradycyjne, mądre i tylko trochę przydługie. Spokojny ton opowieści, a właściwie, jak to sama autorka określa, bajań wprowadza w świat, gdzie żyją smoki, czarują wiedźmy, a lustra są tajemnicze. Na książkę składają się dwie opowieści – „O dzielnym Isztwanku” oraz „O chłopcu z fujarką, pięknej królewnie i wiedźmie Bosi”. W pierwszej historii wszyscy sumiennie pracują, są dobrzy i uczciwi. Jednak w ich szczęście wkradają się złe smoki, którym czoła musi stawić tytułowy Isztwanek. Jeśli Wasz maluch dotrwa do końca długiej opowieści, dowie się, że i tym razem miłość wygra z najtrudniejszymi przeciwnościami losu, zaś dobroć ofiarowana komuś obcemu może do nas wrócić. Bohater drugiej bajki, Matiasz, walczy ze złą czarownicą. Długa, baaardzo długa opowieść pełna jest magii, ale też i niełatwych słów oraz powiedzonek. Dla starszych maluchów książka będzie ciekawym przewodnikiem po czarodziejskim świecie tradycyjnych baśni.SAL

źródło opisu: www.studioemka.com.pl

źródło okładki: www.studioemka.com.pl