Gawędy o tych które przewodziły. Część 2 - Maria Wocalewska, Maria Uklejska, Zofia Wołowska, Władysława Martynowicz

Wydawnictwo: Harcerskie Biuro Wydawnicze Horyzonty
historia

W części II gawęd autorka przedstawia sylwetki czterech wybitnych instruktorek: Marii Wocalewskiej – Naczelniczki Głównej Kwatery Żeńskiej, Marii Uklejskiej – komendantki żeńskich drużyn lwowskich, kierowniczki Wydziału Programowego GKŻ. Zofii Wołowskiej, która na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych prowadziła Wydział Przysposobienia Wojskowego w GKŻ i współpracowała z Wydziałem Programowym. Była autorką wielu cennych i ważnych artykułów w pismach harcerskich. Odpowiadała za sprawy międzynarodowe w Głównej Kwaterze Harcerek. Władysławy Martynowicz – kierowniczki Wydziału Programowego Głównej Kwatery Żeńskiej, komendantki warszawskiej Chorągwi Harcerek, członkini komitetu redakcyjnego pisma instruktorek harcerskich „Skrzydła”.

źródło opisu: własny

źródło okładki: zdjęcie własne