Wojny rodziny Gucci

Tłumaczenie: Alka Konieczka
Wydawnictwo: Pascal
Gucci Wars
joly_fh

Morderstwo i intrygi w największym domu mody na świecie. Jenny Gucci miała życie, o którym większość kobiet może jedynie marzyć. Zdobywając serce ukochanego Paola Gucciego – jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, wiedziała, że wszystko się zmieni. Spotkania z celebrytami na wystawnych przyjęciach, dostatnie życie, a do tego najmodniejsze ubrania, których pragnęła sama Grace Kelly… Willa...

Morderstwo i intrygi w największym domu mody na świecie.

Jenny Gucci miała życie, o którym większość kobiet może jedynie marzyć. Zdobywając serce ukochanego Paola Gucciego – jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, wiedziała, że wszystko się zmieni. Spotkania z celebrytami na wystawnych przyjęciach, dostatnie życie, a do tego najmodniejsze ubrania, których pragnęła sama Grace Kelly… Willa w Toskanii, apartament w Nowym Jorku, wiejska posiadłość w Anglii.

Życie jak w bajce u boku kochającego męża zostaje brutalnie przerwane… Wychodzi na jaw jaki naprawdę jest Paolo Gucci. Rodzinne intrygi, nieustające groźby, psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną nie pozostawiają jej wyboru…

Jenny, chcąc ratować siebie i córkę, postanawia podjąć stanowcze kroki, jednak nie wie jeszcze, do czego zdolna jest szalona rodzina Gucci…

Paolo z dnia na dzień przemienia się z księcia w bezlitosnego potwora. Jenny pozostaje bez środków do życia w obcym kraju, gdzie musi stoczyć walkę swojego życia. Jeszcze nie wie, do czego posunie się jej mąż.

Próbując udowodnić, że jest bankrutem, zamyka sklepy warte miliony dolarów, sprzedaje za bezcen nieruchomości, kradnie samochody swojej żony, by w końcu zagłodzić swoje rasowe konie…

Ta pełna intryg książka o kobiecie, która miała wszystko ale zapłaciła za to najwyższą cenę.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl

deana | 2017-03-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 marca 2017

Świat bogatych i sławnych od zawsze fascynuje. Budzą oni całą gamę, czasem sprzecznych uczuć i emocji. Zachwycamy się ich strojami, przepychem życia, ekscytujemy kolejnymi wydarzeniami z ich życia, po cichu zazdrościmy podróży, oburzamy nadmiernym epatowaniem bogactwem. Jedno jest jednak pewne: nie umiemy przejść obok nich obojętnie. Cóż sławne nazwisko przyciąga tłumy, a szczególnie jest nim tak uznane jak Gucci. Kto przepuści jedyną w swoim rodzaju możliwość zaglądnięcia za kurtynę i sprawdzenia co na prawdę się z nim wiążę?

Historia Jenny Gucci zaczyna się jak bajka. Młoda kobieta nagle zostaje dostrzeżona przez syna modowego potentata. Szalony romans kończy się małżeństwem a dziewczyna nagle wkracza na niedostępne dla niej wcześniej salony. Wszystko o czym wcześniej marzyła znajduje się teraz w zasięgu ręki. Jednak ta historia stopniowo odsłania swoją mroczną stronę. Jenny będzie świadkiem brutalnych i bezwzględnych walk wewnątrzrodzinnych, irracjonalnych zachowań. Jej...

Wojtek_Grabowski | 2014-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2014

No, moja wina, moja bardzo wielka wina. Skusiłem się na książkę, bo myślałem, że to będzie coś dokumentalnego - zawsze miło poczytać, jak wielcy współczesnego biznesu podchodzą się nawzajem (co jest szczególnie ciekawe, gdy walka toczy się w obrębie rodziny). Niestety książka okazała się powieścią, i to bardzo przeciętną. Daję jedną gwiazdkę więcej, bo to jednak ja dałem ciała przy wyborze lektury.

Reja13 | 2013-10-22

Wojny rodziny Gucci to raczej książka opowiadająca o historii niekończącego się związku Jenny z jednym z potentatów wielkiego domu mody Paolo Gucciego. Wchodzimy z jednej strony w świat pieniądza: drogich jachtów, rezydencji, butów Blahnika, rubinów, świetnie skrojonych strojów, najwyższej jakości dodatków, a z drugiej jesteśmy świadkami zdrad, poniżeń, napadów szału, szantaży, ciągłych rozpraw sądowych oraz psychicznej choroby Paolo, który powoli prowadzi do rozpadu swojego drugiego małżeństwa. Autorka w sposób subiektywny opisuje przebieg swojego życia od momentu poznania Paolo. Możemy poznać od podszewki rodzinny biznes kierowany przez pełnych temperamentu Włochów oraz przekonać się do czego tenże temperament może prowadzić..

Czyżyk | 2017-11-17

„Pełna intryg książka daje wgląd w prawdziwe życie kobiety, która miała wszystko, ale zapłaciła za to najwyższą cenę.” – Ta rekomendacja znajdująca się na okładce całkowicie oddaje to, co znajdziemy w środku – historię rodziny Gucci opowiedzianą przez Jenny Gucci – żonę Paola, i nie ma znaczenia, że jest to subiektywny obraz. Przecież każdy opowiadacz prezentuje własny punkt widzenia.
Czytając „Wojny rodziny Gucci”, wkraczamy w bezwzględny świat biznesu, w którym moda nie jest celem, lecz środkiem do celu. Wchodzimy też w wielki świat ułudy, fałszu i zdrady. Tutaj nikt nie jest sobą, bo każdemu przydzielono konkretną rolę do zagrania. Gdy do tego wszystkiego dorzucimy włoski temperament, powstanie zabójcza mieszanka wybuchowa.

mkformela | 2015-01-19
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Kupiłam ksiązkę na przecienie. Sceptycznie podchodzę do tego typu historii. Nie spodziewałam się, że przeczytam tą książkę w jeden wieczór, a bardziej precyzyjnie - w jedną (całą) noc. Nie mogłam się oderwać. Świetne przedstawienie historii jednej z najbogatszych a zarazem najbardziej skomplikowanych rodzin ze środowiska highfashion. Świadectwo Jenny udowadnia, że tak lakoniczne stwierdzenie 'pieniądze szczęścia nie dają' po raz kolejny okazuje się prawdziwe. Dla mnie jednak najbardziej interesujący był sam profil Paolo, tego jak zmieniało się jego podejście do ukochanej rodziny i jak bardzo destrukcyjna dla jednostki może być zawiść żądza zemsty. Jenny, silny charakter, kobieta, która mimo tego co przyniósł jej los, potrafiła zachować zimną krew i walczyć o swoje. Polecam.

Sylwia Binkowicz | 2014-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2014

Idealny przykład na to jak opisać bardzo ciekawe związki, zażyłości i więzi w taki sposób, żeby nie chciało się ich czytać. Generalnie nie żałuję czasu spędzonego nad książką, ale poza tym, że "Wojny rodziny Gucci" przyciąga choćby groźnie brzmiącym tytułem, to w zasadzie nic poza tym jakoś szczególnie nie porywa, nie rozrywa, wręcz namawia do tego żeby przy okazji czytać też coś innego...

Darek Jaroń | 2013-09-14
Przeczytana: 13 września 2013

Relacja jednej ze stron, więc ciężko ocenić na ile obiektywna. Paolo nadawał się do leczenia psychiatrycznego, podobnie jak jego ojciec i kilku innych przedstawicieli modowego giganta - widać taka przypadłość panów Gucci, a prędzej tragiczny model ojcostwa hołdowany w rodzinie. Zastanawiają mnie też kobiety w tej książce, które zbyt wiele znoszą dla pieniędzy i luksusu.

mrsbook | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Bardzo podoba mi się książka, dzięki niej mam inny pogląd na świat, skłania do myślenia i pokazuje, że wielki świat wcale nie jest taki kolorowy jak się wydaje, w jednym momencie nawet łezka poleciała, gdy czytałam o prawdziwym życiu Jenny Gucci, naprawdę polecam!

Insomnia | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, Biografie
Przeczytana: sierpień 2013

Książka idealnie potwierdzająca tezę, że "pieniądze szczęścia nie dają". Pasjonatką wielkiego świata mody nie jestem, mimo to, uważam, że jest to lektura warta uwagi.

koorkowa | 2015-09-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczona
Przeczytana: 17 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dobra książka, szczególnie, że dotyczy autentycznych przeżyć autorki. Warto przeczytać i zanurzyć się w świat niesamowitego luksusu, splendoru i... rozrzutności! Niestety, jak bywa w większości przypadków, pieniądze szczęścia nie dają.
Jedynie co mnie bardzo dziwi to postawa pani Jenny. Ja będąc tak traktowana, zdradzana i oszukiwana do tego wyzywana i zastraszana w życiu nie chciałabym ani grosza od takiego człowieka, natomiast mam wrażenie, że autorka ciągle walczy o te miliony, których w efekcie nigdy nie znalazła.
Warto.