Abecadło w rymy wpadło

Wydawnictwo: Literatura
alfabet, abecadło, nauka czytania
joly_fh

Alfabet to najnowsza książka Wandy Chotomskiej dla najmłodszych. Dzięki tym śmiesznym wierszom dzieci szybko poznają literki. Wszystko przepięknie ilustrowane przez Beatę Zdębę.

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2013

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

diuna84 | 2017-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2017

kKsiążka Wandy Chotomskie (czy tu trzeba coś więcej mówić??) przepięknie ilustrowane przez Beatę Zdębę.

Piękne kreatywne obrazki, super ilustracje. Dobre wielkie litery, "mądry" tekst. Łatwość czytania dziecka. Jak na 1 klasę podstawówki fajna pozycja.
POLECAM

Madzik | 2016-11-04

Przyjemna książeczka dla dzieci, pełna zabawnych rymowanych wierszyków o zwierzętach. Dzieciom się podoba, mnie bardziej zachwyciły filcowe ilustracje ;-)

Zauważyliście, że już od dawna nie było na naszej stronie żadnych wierszyków? Skandal! Trzeba to natychmiast zmienić ;) Jak się już z pewnością domyślacie, dzisiaj przedstawię Wam książeczkę z wierszykami, ale nie byle jakimi wierszykami. Tym razem będą one o różnych zwierzątkach, ułożone alfabetycznie i każdy skupiający się na danej literce.

W środku znajdują się 23 króciutkie rymowanki o zwierzakach. Antylopy, Baranek, Cielaczek, Dudek, Emu, Foka, Gil, Hieny, Indyk, Jeż, Krowa, Lew, Łoś, Małpa, Nietoperze, Owczarek, Pingwin, Renifery, Strusie, Tchórz, Uchatka, Wielbłąd i Zając. To właśnie te zwierzaki znajdziemy wewnątrz :) Każdy z tych wierszyków jest bardzo króciutki, czasem ma cztery wersy innym razem dziesięć, ale tak naprawdę są to kilkusekundowe rymowanki, dokładnie tyle zajmuje nam przeczytanie każdej.

Autorką tych utworów jest Wanda Chotomska. Nie będę ukrywała, że nie darze jej twórczości jakąś wielką miłością. Przeczytać przeczytam, ale szczerze powiedziawszy szybko...