Zgłosuj na książki roku 2017

In. Lizbona

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja przewodników IN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
Lizbona, portugalia, miasta, przewodniki
joly_fh

Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat tego wspaniałego miasta, poznać życie jego mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe...

Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku.

Nasz przewodnik nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście. Znajdują się w nim opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty.

Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do hotelu Pestana Palace, znajdującego się w uroczym pałacu wybudowanym w 1904 r. dla markiza Valle Flôra, i restauracji Bica do Sapato, łączącej w sobie także sushi-bar i bistro, której współwłaścicielem jest znany na całym świecie aktor John Malkovich. Nie ominiemy kompleksu muzealno-kościelnego Museu Arqueológico do Carmo, który jako jedna z nielicznych średniowiecznych budowli przetrwał trzęsienie ziemi w 1755 r., ani antykwariatu Loja da Gravuras – miejsca idealnego dla wszystkich zainteresowanych starymi mapami, rycinami czy plakatami anonsującymi koncerty fado. Wszystkie interesujące miejsca zaznaczone są na planach zamieszczonych na początku każdego rozdziału i dokładnie opisane w dwóch językach – polskim i angielskim.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl