In. Rzym

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja przewodników IN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
Rzym, Włochy, miasta, przewodniki
joly_fh

Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat tej wspaniałej metropolii, poznać życie jej mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku.

Nasz przewodnik nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście. Znajdują się w nim opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty.

Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do hotelu Portrait Suites, ulokowanego przy Schodach Hiszpańskich w czteropiętrowym pałacyku, i Auditorium Parco della Musica – jednego z największych muzycznych kompleksów na świecie, składającego się z trzech gigantycznych budynków podobnych do statków kosmicznych i głównego amfiteatru. Nie ominiemy legendarnego klubu jazzowego Alexanderplatz, w którym na ścianach można podziwiać autografy, notatki oraz podziękowania zespołów i krytyków muzycznych, ani uroczej restauracji Babette tuż przy słynnej uliczce artystów Via Margutta. Wszystkie interesujące miejsca zaznaczone są na planach zamieszczonych na początku każdego rozdziału i dokładnie opisane w dwóch językach – polskim i angielskim.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl