In. Antwerpia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja przewodników IN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
Antwerpia, belgia, przewodniki
joly_fh

Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat flandryjskiej metropolii, poznać życie jej mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku.

Nasz przewodnik nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście. Znajdują się w nim opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty.

Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do Hotelu Matelote w XVI-wiecznej kamienicy położonej przy średniowiecznym placu Grote Markt i restauracji ‘t Fornuis prowadzonej przez legendę miejscowej gastronomii, Johna Segersa. Nie ominiemy też klubu Café D’Anvers, który mieści się w dawnym kościele z XVI w., oraz Vrijdagmarkt – słynnego targu z odzieżą i antykami, na którym wystawiono niegdyś na sprzedaż ubrania najwybitniejszego artysty renesansu Petera Paula Rubensa. Wszystkie interesujące miejsca zaznaczone są na planach zamieszczonych na początku każdego rozdziału i dokładnie opisane w dwóch językach – polskim i angielskim.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl