In. Mediolan

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja przewodników IN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
Mediolan, Włochy, przewodniki
joly_fh

Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat stolicy Lombardii, poznać życie jej mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku.

Nasz przewodnik nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście. Znajdują się w nim opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty. Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do kawiarni Bebel’s, ulubionego miejsca spotkań dziennikarzy z pobliskiej redakcji „Corriere della Sera”, i położonej w samym centrum miasta XIX-wiecznej willi Tara Verde B&B z trzema uroczymi pokojami do wynajęcia i pięknym ogrodem. Nie ominiemy też miejsc znanych w całym świecie mody, m.in. Corso Como z luksusowym asortymentem dla kobiet i mężczyzn (od eleganckich ubrań poprzez buty, torby, galanterię skórzaną po breloczki, ceramikę, a nawet rowery) oraz butiku Franco Jacassi – Delirium Vintage, który słynie z imponującej kolekcji mody vintage. Wszystkie interesujące miejsca zaznaczone są na planach zamieszczonych na początku każdego rozdziału i dokładnie opisane w dwóch językach – polskim i angielskim.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl

h_anka | 2015-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Przewodnik po luksusowych hotelach, sklepach i knajpach. Trudno powiedzieć, do kogo skierowany - któż bowiem jedzie do Mediolanu zwiedzać hotele? Brak choćby orientacyjnych informacji o cenach sugeruje, że dla osób nie liczących się z wydatkami. Na pewno nie chodzi tu jednak o elity intelektualne - szczątkowe informacje o architekturze i sztuce, przy pominięciu kwestii historii i kultury, wyraźnie na to wskazują. Całość okraszona banałami, które zapewne miały być zabawne ("A jednak trzynastka może być szczęśliwa!"). Wybierasz się do Mediolanu? Ta książka to pierwsza rzecz do wyjęcia z walizki.

Magnuna | 2013-08-18
Przeczytana: 12 lipca 2013

Kupilam z mysla, ze znajde ciekawe informacje przed wyjazdem do Mediolanu, ale okazalo sie, ze jest to raczej publikacja dla osob o bardzo zasobnym portfelu. Prezentowane miejsca pozostaja poza zasiegem turystow o skromniejszym budzecie.

Edyta | 2017-03-02
Agko11 | 2015-05-05