In. Madryt

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja przewodników IN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
Madryt, Hiszpania, przewodniki
joly_fh

Tom 10 tego cyklu – „Madryt” – pozwala odkryć wewnętrzny rytm stolicy Hiszpanii oraz to, co ma ona najlepszego do zaoferowania. Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat tej europejskiej metropolii, poznać życie jej mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku.

Nasz przewodnik nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście. Znajdują się w nim opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty.

Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do kawiarni Chocolateria de San Ginés, słynącej z najsłodszej czekolady w mieście i przepysznych racuchów churros, oraz Gaudeamus Café znajdującej się na dachu zabytkowego budynku biblioteki, z którego roztacza się piękny widok na tętniącą życiem dzielnicę Lavapiés. Nie ominiemy też najstarszego targu w Madrycie Mercado de San Miguel ani idealnego schronienia dla estetów i miłośników architektury – Hotelu de las Letras we wspaniałej kamienicy z 1917 r., wznoszącej się przy Gran Via, jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Madrytu.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl