In. Barcelona

Seria: Przewodniki IN
Wydawnictwo: Agora SA
joly_fh

Tom 1 tego cyklu – „Barcelona” – pozwala odkryć wewnętrzny rytm hiszpańskiej metropolii oraz to, co ma ona najlepszego do zaoferowania. Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat stolicy Katalonii, poznać życie jej mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem....

Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat stolicy Katalonii, poznać życie jej mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku. „Barcelona” nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście.

W przewodniku znajdują się opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty. Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do kawiarni Casa Calvet, znajdującej się w kamienicy wzniesionej przez mistrza Antonia Gaudiego pod koniec XIX w., i do delikatesów La cuina d’en Garriga z takimi przysmakami jak hiszpańskie szynki i masło z Normandii. Nie ominiemy baru Marsella, w którym niegdyś popijali absynt Joan Miró, Pablo Picasso i Ernest Hemingway, ani hotelu Praktik Rambla położonego w samym sercu „szlaku modernistów” przy Rambla Catalunya.

Wszystkie interesujące miejsca zaznaczone są na planach zamieszczonych na początku każdego rozdziału i dokładnie opisane w dwóch językach – polskim i angielskim.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl

Beatriz_Aguilar | 2015-11-17
Na półkach: Przeczytane, Barcelona
Przeczytana: 03 listopada 2015

Do czego to doszło! Książka z moją ukochaną Barceloną w tytule otrzymuje jedynie trzy gwiazdki! To wydarzenie bez precedensu ale mam nadzieję, że jestem zmuszona do wystawienia tak kiepskiej oceny pierwszy i ostatni raz.

Pełny tytuł tego przewodnika, bo do takiej kategorii w sumie można zaliczyć "In. Barcelona" powinien brzmieć: "Gdzie lansować się w Barcelonie". Moim zdaniem nie można wczuć się w atmosferę Barcelony mieszkając w luksusowym hotelu, stołując się w ekskluzywnych restauracjach i przemierzając miasto szlakiem dizajnerskich galerii i sklepów. A to głównie na takich snobistycznych i uważanych za modne miejscach skupili się autorzy tego przewodnika, tych naprawdę ciekawych i przystępnych kieszeniom większości jest zdecydowanie za mało.

Z każdej publikacji czy książki (także fabularnej), która ma jakiś związek z Barceloną staram się zapamiętać jak najwięcej ciekawostek i informacji, z tego przewodnika wyciągnęłam ich jednak niewiele... Może są ludzie, którzy potrzebują...

trycha | 2014-04-03

Choć posiadam jedynie dwie części serii, uważam ją jednak za gruby żart. Podróżnikom odradzam ze względu na jawne marnotrawstwo papieru i pieniędzy. Opis miejscówek idealnych do sweet foci na blog modowy w stylu vintage. Hipsterka do bólu, ale tak z przed dekady.