IN. Amsterdam

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja przewodników IN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
Amsterdam, Holandia, przewodniki
joly_fh

Tom 5 tego cyklu – „Amsterdam” – pozwala odkryć wewnętrzny rytm holenderskiej metropolii oraz to, co ma ona najlepszego do zaoferowania. Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat Wenecji Północy, poznać życie jej mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku.

Nasz przewodnik nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście. Znajdują się w nim opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty.

Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do De Bakkerswinkel, romantycznej piekarni z przepiękną przeszkloną werandą, i legendarnego Paradiso, w którym niegdyś mieścił się kościół, później dom kultury, a w latach 60. – znajdowało się główne miejsce ruchu hipisowskiego. Nie ominiemy też położonego w samym sercu dzielnicy mody i muzeów College Hotel czy fabryki rowerów De Fietsfabriek, produkującej najdziwniejsze modele jednośladów, jakie moglibyśmy sobie tylko wyobrazić.

Wszystkie interesujące miejsca zaznaczone są na planach zamieszczonych na początku każdego rozdziału i dokładnie opisane w dwóch językach – polskim i angielskim.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl