Zgłosuj na książki roku 2017

Bryg "Zuzanna"

Wydawnictwo: Ruch
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zuzanna, dzieci, przygoda, lato, wakacje
allison

Książka autorstwa jednej z najpopularniejszych autorek książek dla dzieci. Jest to wakacyjna opowieść o lecie, dzieciach i ich przygodach na małym okręcie "Zuzanna".

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

allison | 2013-05-13

Pamiętam, że czytałam tę książkę w dzieciństwie wiele razy. Bardzo podobały mi się przygody chłopców spędzających wakacje na wsi i marzyło mi się pływanie balią po jakimś stawie.
Niestety (a może na szczęście) babcia, u której co roku spędzałam część lata, miała tylko balię metalową, a w pobliżu płynęła tylko zdradliwa rzeka, więc pozostawały mi inne atrakcje. Jednak działo się to w czasach, gdy nie było jeszcze komputerów, a w telewizji królowały tylko dwa nudne programy, więc dzieci miały głowy pełne pomysłów i nigdy się nie nudziły.
W babcinym ogrodzie ustawiliśmy tę metalową balię i pływaliśmy, ile wlezie. I wcale nie przeszkadzał nam brak wody:).

Misieńka | 2016-10-03