Wyspy warte odkrycia

Wydawnictwo: Arkady
wyspy, podróże
albumy
joly_fh

Wyspy – miejsca sprzyjające marzeniom, ucieczce od codzienności, zadziwiające i ulotne mikroświaty, uprzywilejowani świadkowie wstrząsów tektonicznych planety – zajmują osobne miejsce w wyobraźni zbiorowej. Ich kruchość, wyjątkowe krajobrazy, niezwykłe ekosystemy, ich odrębna i pasjonująca kultura czynią je kamieniem probierczym wielkich zjawisk naszych czasów. To ich los najbardziej zależy od delikatnej równowagi planety i jej klimatu. Historia wysp zamieszkanych przez ludność tubylczą lub potomków kolonistów i niewolników, odkrywanych przez Krzysztofa Kolumba, Jamesa Cooka czy Jacques’a Cartiera, zwiedzanych przez Bougainville’a, Darwina lub Humboldta, wysp leżących na styku cywilizacji fascynuje, a także ujawnia wielkie przemiany, którym ulegał świat. Blisko sześćdziesiąt wysp i archipelagów – wybranych z uwagi na swe piękno, niepowtarzalność, znaczenie przyrodnicze, historyczne lub kulturalne – ofiarowuje miłośnikom żeglarstwa,nurkowania i podróżowania wszystkie swe bogactwa.

źródło opisu: Arkady, 2013

źródło okładki: http://www.arkady.com.pl/product/24019,wyspy_warte_odkrycia.html

Izabela | 2017-05-29
Beata | 2017-04-02