Gianni Versace.Biografia

Wydawnictwo: Rebis
GIANNI VERSACE. LA BIOGRAFIA
moda, wielcy projektanci mody
joly_fh

Biografia ta jest rekonstrukcją najważniejszych etapów życia i artystycznej drogi Gianniego Versace. Relacje najbliższych przyjaciół i współpracowników pozwoliły stworzyć portret, który różni się od powierzchownego wizerunku lansowanego przez media. "Jak zapamiętałem Gianniego Versace? Jako człowieka niesłychanie żywiołowego, emanującego radością twórczą, a przy tym mającego w sobie pewien...

"Jak zapamiętałem Gianniego Versace? Jako człowieka niesłychanie żywiołowego, emanującego radością twórczą, a przy tym mającego w sobie pewien szczególny rodzaj beztroskiej witalności. Był wielkim kreatorem, a upływ czasu tylko potwierdza jego talent".
Giorgio Armani

Tony di Corcia ukończył studia prawnicze, ale pracuje jako dziennikarz, pisząc o modzie dla "Corriere della Sera" i " La Repubblica". Jest redaktorem naczelnym portalu Viveur.it.

Życie Gianniego Versace było jednocześnie baśniowe i tragiczne. Baśń jest opowieścią o młodym chłopaku z Południa Włoch, synu kalabryjskiej krawcowej, który w rodzinnym zakładzie łapie bakcyla mody i w krótkim czasie staje się jednym z najbardziej cenionych na świecie jej kreatorów. Uwielbiają go największe gwiazdy i osobistości, jak Madonna i księżna Diana, a on projektuje nie tylko modę, ale i kostiumy do spektakli baletowych z choreografią Maurice'a Béjarta. Tragedią jest śmierć zadana niespodziewanie 15 lipca 1997 roku przez seryjnego mordercę.

Powściągliwy i pełen rezerwy, a przy tym twórca mody śmiałej i wyzywającej, Versace był człowiekiem pełnym kontrastów: bezkompromisowy nowator i prowokujący wizjoner, ale też biegły znawca wszystkich tajników krawieckiego fachu; kosmopolityczny obywatel świata i patriota silnie związany ze swoimi kalabryjskim korzeniami; prosperujący biznesmen i awangardowy artysta.

źródło opisu: Rebis, 2013

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

b_mol | 2015-12-11
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Lekko i przyjemnie. Parę ciekawostek związanych z innymi gwiazdami.

ewiwe | 2018-04-06
Przeczytana: 20 marca 2018