Wenecja. Wakacje w wielkim mieście

Wydawnictwo: G+J
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wenecja, Włochy, przewodniki
Olala

To najbardziej nierealne, ale też najpiękniejsze miasto na świecie. Na każdym kroku rzeczywistość miesza się tu z fantazją. Wenecja leży na około 100 wysepkach połączonych prawie 400 mostami przerzuconymi nad 177 kanałami. Zajmuje jedynie 8 km², a sprawia wrażenie, jakby ciągnęła się w nieskończoność. Pełno tu dziwnych zakątków, ślepych uliczek i ukrytych podwórek. To jedno z najbogatszych i najbardziej zwartych skupisk sztuki na świecie, nie tylko ze względu na przepełnione obrazami i rzeźbami liczne muzea, kościoły i prywatne pałace – samo miasto jest dziełem sztuki. Atmosferę Wenecji tworzą przypływy i odpływy, życie otaczającej laguny, wszechobecna zabawa i intymność miasta, w którym wszyscy żyją blisko siebie.

Jeśli lubisz miejską magię, spędź wakacje w Wenecji. Wsiądź w vaporetto i przepłyń Canale Grande, poznaj drugą stronę życia Casanovy i uroki karnawału, zobacz poruszające obrazy Tintoretta i zmysłową kolorystykę Tycjana oraz rozsmakuj się w bogactwie świeżych ryb. Odwiedź takie miejsca, jak plac św. Marka, gotycki Pałac Dożów, rynek w Rialto, Złoty Dom i pałac Grittich. Poznaj mniej uczęszczane miejsca, jak Viale Garibaldi, Palazzo Grassi czy kościół San Zan Degolà.

źródło opisu: www.gjksiazki.pl

źródło okładki: www.gjksiazki.pl

| 2013-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2013

Świetny przewodnik, bogaty w zdjęcia i treść. Autorka skupia się nie tylko na najsłynniejszych zabytkach Wenecji, lecz także pokazuje czytelnikowi mniej znane miejsca warte zobaczenia. Dużym plusem (charakterystycznym dla całej serii przewodników National Geographic) są sugerowane trasy spacerów po każdej z dzielnic miasta i wiele przydatnych wskazówek, dotyczących zwiedzania.