Zakazana historia 4

Wydawnictwo: Wydawnictwo Szachowe "Penelopa"
Historia, zakazana historia,
historia
--- szechter

"Zakazana Historia 4" to kolejny zbiór artykułów doktora historii Leszka Pietrzaka (seria publikowana jest od roku) , byłego pracownika Urzędu Ochrony Państwa, Instytutu Pamięci Narodowej, członka komisji weryfikacyjnej WSI, a także Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Tak jak w poprzednich zbiorach, wszystkie teksty mają za zadanie usunąć "białeplamy" w polskiej najnowszej historii. Pietrzak podejmuje się tematów, które albo są przez historyków niedoceniane, albo takich, które ze względów poprawności politycznej nie są nagłaśniane. W najnowszym zbiorze Pietrzak opisuje m.in. sprawę "zapomnianego" obozu koncentracyjnego KL Warschau, w którym Niemcy zamordowali ponad 200 tys. Polaków, jak alianci (Churchil i Roosvelt) ukrywali prawdę o zbrodniach Stalina, a także o próbach wrobienia Kościoła Katolickiego w odpowiedzialność za holokaust.

źródło opisu: http://multibook.pl/

źródło okładki: http://www.penelopa.pl/