National Geographic 05/2013 (164)

Seria: National Geographic Polska
Wydawnictwo: G+J RBA
czasopisma
Tomasz

- Pod flagą NG: Janina Ochojska - Ryzykanci - Odkrywcy - Skaner - Jedz z głową: Ryby to bez dwóch zdań ważny składnik zdrowej diety. Ale jakie jeść, a jakich nie – i dlaczego? - Fotoreportaż: Pokazać Stambuł bez uciekania się do łatwej efektowności, przez pryzmat mieszkańców metropolii – oto cel autorki. - Mamut jak nowy: Przywrócić życie wymarłemu gatunkowi to perspektywa kusząca, zwłaszcza...

- Pod flagą NG: Janina Ochojska
- Ryzykanci
- Odkrywcy
- Skaner
- Mamut jak nowy: Przywrócić życie wymarłemu gatunkowi to perspektywa kusząca, zwłaszcza że długa jest lista takich stworzeń. Ale są też pewne ‚‚ale”.
- Czarna despotia: Zimbabwe to ja – myśli zapewne Robert Mugabe, który rządzi tym państwem od uzyskania niepodległości w 1980 r. Interes kraju wyraźnie bowiem już dawno pomylił mu się z własnym.
- Chiński kanał: W przeludnionym Państwie Środka zmobilizowanie milionów robotników na rozkaz cesarza nigdy nie było problemem. Tak też powstała licząca 2 tys. km wodny szlak transportowy, równie imponujący jak znacznie bardziej słynny Wielki Mur.
- Długowieczność: Czy średnia 100 lat życia dla przedstawicieli naszego gatunku jest możliwa? Naukowcy pracują nad tym, badając odizolowane populacje wyróżniające się liczbą stulatków.
- Rajskie ptaki: Przegląd niezwykłej rodziny, w której samce dla zaimponowania partnerkom zainwestowały zadziwiającą godową ekstrawagancję.
- Straszenie bólem: Kary cielesne przez tysiące lat stosowano jak świat długi i szeroki. Zdumiewający był (i jest) nie tylko ich repertuar, ale też teoretyczne uzasadnienia dla ich wymierzania.
- Tylko dla prenumeratorów - Przenawożenie: Rośliny do szybkiego wzrostu potrzebują azotu, czyli nawozów. Ale że we wszystkim trzeba zachować jest umiar, a z tym człowiek ma problem, przenawożenie staje się poważnym problemem w ochronie środowiska.

źródło opisu: http://www.national-geographic.pl/biezace-wydania/0/2013/148/

źródło okładki: www.national-geographic.pl

• Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Złodzieje bzu
  • Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi 2
  • Szczypta nadziei
  • Strażniczka
  • Córeczki
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

8,29 (7 ocen i opinii)
Rekursja
Blake Crouch

7,52 (33 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

8 (1 ocen i opinii)
Córeczki
Adrian Bednarek

7,93 (27 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!