National Geographic 05/2013 (164)

Seria: National Geographic Polska
Wydawnictwo: G+J RBA
czasopisma
Tomasz

- Pod flagą NG: Janina Ochojska - Ryzykanci - Odkrywcy - Skaner - Jedz z głową: Ryby to bez dwóch zdań ważny składnik zdrowej diety. Ale jakie jeść, a jakich nie – i dlaczego? - Fotoreportaż: Pokazać Stambuł bez uciekania się do łatwej efektowności, przez pryzmat mieszkańców metropolii – oto cel autorki. - Mamut jak nowy: Przywrócić życie wymarłemu gatunkowi to perspektywa kusząca, zwłaszcza...

- Pod flagą NG: Janina Ochojska
- Ryzykanci
- Odkrywcy
- Skaner
- Mamut jak nowy: Przywrócić życie wymarłemu gatunkowi to perspektywa kusząca, zwłaszcza że długa jest lista takich stworzeń. Ale są też pewne ‚‚ale”.
- Czarna despotia: Zimbabwe to ja – myśli zapewne Robert Mugabe, który rządzi tym państwem od uzyskania niepodległości w 1980 r. Interes kraju wyraźnie bowiem już dawno pomylił mu się z własnym.
- Chiński kanał: W przeludnionym Państwie Środka zmobilizowanie milionów robotników na rozkaz cesarza nigdy nie było problemem. Tak też powstała licząca 2 tys. km wodny szlak transportowy, równie imponujący jak znacznie bardziej słynny Wielki Mur.
- Długowieczność: Czy średnia 100 lat życia dla przedstawicieli naszego gatunku jest możliwa? Naukowcy pracują nad tym, badając odizolowane populacje wyróżniające się liczbą stulatków.
- Rajskie ptaki: Przegląd niezwykłej rodziny, w której samce dla zaimponowania partnerkom zainwestowały zadziwiającą godową ekstrawagancję.
- Straszenie bólem: Kary cielesne przez tysiące lat stosowano jak świat długi i szeroki. Zdumiewający był (i jest) nie tylko ich repertuar, ale też teoretyczne uzasadnienia dla ich wymierzania.
- Tylko dla prenumeratorów - Przenawożenie: Rośliny do szybkiego wzrostu potrzebują azotu, czyli nawozów. Ale że we wszystkim trzeba zachować jest umiar, a z tym człowiek ma problem, przenawożenie staje się poważnym problemem w ochronie środowiska.

źródło opisu: http://www.national-geographic.pl/biezace-wydania/0/2013/148/

źródło okładki: www.national-geographic.pl

• Krew
  • Wszyscy powinniśmy być feministami
  • Świąteczne marzenie
  • Dziewczyna, która wróciła
  • Ktoś na górze mnie nienawidzi
  • Pamiętnik księżniczki
  • Exodus
  • Artemis
  • Nocny ogrodnik
  • Głęboka Próżnia
  • Pudełko z guzikami Gwendy
  • Murder Park. Park morderców
  • Na krańce świata. Podróż historyka przez historię

6,76 (55 ocen i opinii)
Dziewczyna, która wróciła
Susan Lewis

6,45 (20 ocen i opinii)
Ktoś na górze mnie nienawidzi
Hollis Seamon

7,5 (10 ocen i opinii)
Pudełko z guzikami Gwendy
Stephen King , Richard Chizmar

6,89 (178 ocen i opinii)
Murder Park. Park morderców
Jonas Winner

7,37 (60 ocen i opinii)
Na krańce świata. Podróż historyka przez historię
Norman Davies

8,83 (6 ocen i opinii)