George S. Clason. Najbogatszy człowiek w Babilonie.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "TEZAURUS IDEI". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: StudioEMKA
Bożena

Kilka słów o... W 1926 roku George S. Clason opublikował pierwszą z serii popularnych broszur dotyczących oszczędzania i sposobów na odniesienie sukcesu finansowego; aby dowieść prezentowanych racji posługiwał się przypowieściami osadzonymi w starożytnym Babilonie. Broszury rozeszły się w milionach egzemplarzy i zostały opublikowane pod wspólnym tytułem Najbogatszy człowiek w Babilonie. Od...

Kilka słów o...
W 1926 roku George S. Clason opublikował pierwszą z serii popularnych broszur dotyczących oszczędzania i sposobów na odniesienie sukcesu finansowego; aby dowieść prezentowanych racji posługiwał się przypowieściami osadzonymi w starożytnym Babilonie. Broszury rozeszły się w milionach egzemplarzy i zostały opublikowane pod wspólnym tytułem Najbogatszy człowiek w Babilonie. Od czasu pierwszego wydania sprzedano wiele milionów egzemplarzy książki, zyskała rangę klasycznej pozycji nurtu współczesnej literatury inspiracyjnej.
Najbogatszy człowiek w Babilonie nie dostarcza szybkich rozwiązań, ale pokazuje sposoby na spłacenie długów, uzyskanie przychodu i budowanie majątku, które są tak samo aktualne i skuteczne obecnie, jak aktualne i skuteczne były osiem tysięcy lat temu w Babilonie. A ci goście wiedzieli co nieco o pieniądzach.a kartach historii nie znajdziemy miasta wspanialszego niż Babilon. Jego nazwa przywołuje na myśl bogactwo i splendor, a mieściło się przecież nad Eufratem, w płaskiej i jałowej dolinie. Nie było tam lasów, kopalni – nawet kamienia, który mógłby posłużyć jako budulec – jednak, pomimo tych przeciwności, Babilon wyrósł na pustyni jako niezwykły dowód tego, że człowiek jest zdolny dokonać wielkich dzieł, niezależnie od okoliczności...

źródło opisu: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=484

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=484

Qulturasłowa | 2013-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

W Piśmie Świętym Babilon to miasto w którym rządził pieniądz, zamieszkane przez mądrych finansistów i handlowców. To starożytne miasto położone w Mezopotamii, dawna stolica Babilonii, stało się symbolem bogactwa i splendoru oraz rozwoju myśli ekonomicznej i przedsiębiorczości. To dowód na to, że człowiek dzięki pracy, systematyczności, kreatywności oraz dążeniu do celu, jest w stanie dokonać wielkich rzeczy, nie zważając na niekorzystne czynniki i pojawiające się przeszkody.
Niejako w hołdzie dla tego symbolu, powstał cykl broszur opublikowanych w 1926 r. przez George`a S. Clasona. Zbiór zasad dotyczących oszczędzania oraz sposobów pomnażania majątku, dla lepszego zrozumienia ukazanych w odniesieniu do starożytnego Babilonu, stał się niezwykle popularny. Zaowocowało to wydaniem ich pod wspólnym tytułem „Najbogatszy człowiek w Babilonie”, zaś ten podręcznik inwestora jest do dziś powielany i rozpowszechniany, zdobywając coraz więcej zwolenników i edukując kolejne pokolenia....

zuzanna | 2016-09-25

Kolejna książka o tym samym, a raczej jedna z pierwszych. O ile w 1926 mogło to być odkrywcze podejście, teraz not anymore.

Kornel | 2014-02-17
Przeczytana: 15 marca 2013

Książka zawiera interpretacje Karen McCreadie odnośnie zapisów na glinianych tabliczkach prosto z Babilonu. Szczerze poszukiwałem książki, która zawiera właśnie treść glinianych tabliczek a nie współczesne interpretacje fragmentów ich treści. Zdecydowanie bardziej polecam treść samych tabliczek, które napisane są w sposób zrozumiały i łatwe do zinterpretowania dla każdego.

| 2017-09-24
Mateusz Jędrzejewicz | 2017-04-03