Rozmowy niedokończone z ks. prof. Tadeuszem Guzem z lat 2006-2007

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pisma". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sióstr Loretanek
filozofia i etyka
Aesir

W formie sokratejskiego dialogu ksiądz profesor Tadeusz Guz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dyskutuje z Ojcami Redemptorystami, Słuchaczami Radia Maryja i z Telewidzami Telewizji Trwam w ramach "Rozmów niedokończonych", poruszając nurtujące współczesny świat tematy: Czym jest w gruncie rzeczy stara i nowa lewica z Marksem i Engelsem oraz Horkheimerem i Adorno na czele? Jakie jest w niej rozumienie Boga? Czy warto w kontekście globalnej rewolucji kulturowej przypominać prawdę o człowieku, jego pochodzeniu od Boskiego Kreatora, nietykalnej godności od poczęcia w łonie matki aż do naturalnej śmierci, niezwykłej wartości, wyjątkowym sensie istnienia i fascynującym zaproszeniu do wiecznego królestwa niebieskiego? Czy sakramentalne małżeństwo nadal jest aktualne? Czym jest rodzina? Czy w nurcie ideologii marksistowsko-neomarksistowskich, wyrosłych m.in. z protestantyzmu, jest miejsce dla religii katolickiej? Jak dalece Heidegger przyczynił się do sekularyzacji myśli ludzkiej? Czy faktycznie doszło do zawarcia umowy o współpracy księdza arcybiskupa profesora Stanisława Wielgusa z reżimem komunistycznym?

źródło opisu: Wydawnictwo Sióstr Loretanek, 2012

źródło okładki: http://www.loretanki.pl/sklep/popup_image.php?pID=1314