Dlaczego wierzę?

duchowość, wiara, dla dzieci
religia
joly_fh

Wiara prowokuje miłość.
Miłość jest możliwa i możemy ją realizować,
bo jesteśmy stworzeni na obraz Boga.

Z serca wam błogosławię
Benedykt XVI, 18 lutego 2013 r.

Książka Benedykta XVI przygotowana na Rok Wiary. Wartościowa lektura dla całej rodziny.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

Adrian | 2014-09-21
Przeczytana: 21 września 2014

"Pan mówi:"Nie troszczcie się zbytnio o jutro.Dosyć ma dzień swojej biedy".
Liturgia to akt wiary,że Pan do nas przychodzi,a my możemy Go dotknąć.To akt,w którym dokonuje się rzecz najistotniejsza:wchodzimy w kontakt z Bogiem.On do nas przybywa i zostajemy Przezeń oświeceni.W Eucharystii wychodzimy na spotkanie z Nim-z Tym,który przychodzi.On przychodzi i przyspiesza już teraz tę godzinę,która pewnego dnia stanie się ostateczna.Chrystus ukazuje człowiekowi w sposób widzialny "niewidzialnego Boga".

"Zmartwychwstałem i teraz zawsze jestem z tobą-mówi Jezus każdemu z nas.-Moja dłoń cię podtrzymuje.Gdziekolwiek byś upadł,pochwycę cię w ramiona.Jestem nawet u bram śmierci.Tam,gdzie już nikt nie może ci towarzyszyć i gdzie już niczego nie możesz zabrać,Ja na ciebie czekam i przemieniam dla ciebie mroki w światło"