Łowca krokodyli. Niesamowite życie i przygody Steve'a i Terri Irwinów

Wydawnictwo: Vesper
The Crocodile Hunter
album, przyroda, krokodyl, Steve Irwin, gady,
eliro

Jeśli przygoda ma imię, brzmi ono Steve Irwin! Przekonaj się, jak młody Steve ratował z tatą krokodyle! Wybierz się z nim do obozu w buszu, sklasyfikuj nowe, nieznane wcześniej gatunki zwierząt i spróbuj uniknąć szczęk, czyhających w każdym rzecznym zakolu! Posłuchaj opowieści Steve'a o najgroźniejszych zwierzętach na świecie! Psiakrew, to niebezpieczne! Do tej pory oglądałeś ,,Łowcę...

Psiakrew, to niebezpieczne!
Do tej pory oglądałeś ,,Łowcę krokodyli", siedząc na kanapie. Teraz po raz pierwszy masz okazję przeczytać o życiu i życiowej pasji Steve'a Irwina - najsłynniejszego łowcy krokodyli na świecie. Masz szansę towarzyszyć mu podczas przygód.
Dla Steve'a i Terri Irwinów spotkania z agresywnymi trzymetrowymi krokodylami, syczącymi jadowitymi wężami, wzbudzającymi strach pająkami i olbrzymimi jaszczurkami w ich własnym środowisku, stanowią część rodzinnego życia. Miłość, jaką Steve żywi dla zwierząt, narodziła się bardzo wcześnie, gdy jego rodzice założyli schronisko dla australijskiej fauny i wpoili mu szacunek dla ojczystej przyrody, w tym dla najbardziej niebezpiecznych gadów na świecie.
Książka napisana przez Steve'a z żoną i jednocześnie najbliższą współpracowniczką, ukazuje życie tej niezwykłej rodziny z dala od telewizyjnych kamer. Oboje przekształcili miłość do zwierząt w posłanie, mówiące o potrzebie ochrony przyrody, i założyli największe na świecie prywatne schronisko dla australijskiej fauny.
Zobacz, jak wygląda zwykle dzień Łowcy krokodyli. Nie bój się - te wody są bezpieczne.

źródło opisu: wydawnictwo Vesper 2006

źródło okładki: empic.com

pemmagast | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Steve Irwin był jednym z najbardziej charyzmatycznych, odważnych i oddanych sprawie przyrodników naszych czasów.
Książka opowiada o tym,czego mogliście się nie wiedzieć o rodzinie Irwinów z ich programu telewizyjnego. Dowiecie się z niej jak wyglądało dzieciństwo Steve'a dorastającego w otoczeniu dzikich,australijskich zwierząt, jak poznał swoją żonę Terri i zaraził ją swoją miłością do wszystkiego co ma zęby i jest jadowite oraz co oznacza w języku Aborygenów imię jego córki Bindi. Książka zawiera również część napisaną przez Terri, w której żona Łowcy Krokodyli opowiada o tym, jak uczyła się łapać krokodyle, prowadzić rodzinne zoo i przemierzać pustynię w 50-cio stopniowym upale. Dodatkowo zobaczycie wiele rodzinnych zdjęć Irwinów.
Steve Irwin potrafił zarażać widzów wpatrzonych w ekrany telewizorów swoją miłością do dzikiej przyrody. Jego entuzjazm, brawura i poświęcenie budziły podziw milionów. O krokodylach mówił z taką czułością, z jaką my nawykliśmy wyrażać się o...