Ćma. O Stanisławie Przybyszewskiej

Wydawnictwo: Open
Stanisława Przybyszewska
Alfalfa

Stanisława Przybyszewska (nieślubna córka Stanisława Przybyszewskiego i malarki Anieli Pająkówny) prawie całe swoje krótkie dorosłe życie (zmarła w 1935 roku mając 34 lata) przeżyła w samotności, można powiedzieć, że wręcz w izolacji, całymi dniami nie spotykając nikogo znajomego, w baraku Polskiego Gimnazjum w Gdańsku. Pisała po 10-12 godzin na dobę nowele, powieści, dramaty i ogromne, często nigdy nie czytane - czy nawet nie wysyłane - listy.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: własne