javiper

Dzieciństwo, młodość, kapłaństwo. Pasterz wśród ubogich Buenos Aires. Kim jest nowy papież, wybrany w czasie jednego z najkrótszych konklawe, już w piątym głosowaniu? Znany watykanista przybliża osobowość kardynała Jorge Mario Bergoglio poprzez jego słowa, myśli, świadectwa i wspomnienia sięgające aż do ostatnich godzin poprzedzających zapowiedź habemus papam. Pierwsza kompletna biografia...

Dzieciństwo, młodość, kapłaństwo. Pasterz wśród ubogich Buenos Aires.

Pierwsza kompletna biografia papieża Franciszka ukazuje klucz do zrozumienia osoby w pewnym sensie rewolucyjnej, wskazanej ku zaskoczeniu wszystkich przez grono kardynałów, którzy nie poddali się żadnej politycznej i dyplomatycznej kalkulacji, wybierając pasterza uosabiającego ideę odnowy i czystości stale obecną w Kościele powszechnym.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=2258

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/zdjecia_ksiegarnia_jednosc/franciszek_max.jpg

Bałucki | 2019-07-07

Papież Franciszek jest bardzo ważną postacią w życiu każdego myślącego katolika. Biografie Tornielliego można przeczytać, ale nie jest ona jakimś wybitnym dziełem w tej dziedzinie. Można powiedzieć że jest tak skromna jak sam Ojciec Święty...

BIETKA | 2014-01-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Nie jest to typowa biografia. Autor, znany watykanista, pisarz i dziennikarz włoski, zna papieża Franciszka osobiście.
Biografia rozpoczyna się współcześnie od czasu sprzed konklawe. Tornielli dużo uwagi poświęca wyborom papieży na przestrzeni dziejów historii Kościoła i abdykacji Benedykta XVI.
Szeroko rozpisuje się na temat ostatniego konklawe, jego klimatu w kontekście między innymi ataków:
-" Kościół odważnie porównuje ataki na hierarchów kościelnych ze strony środków masowego przekazu do historycznych nacisków na wybór następcy Piotra przez królów i cesarzy".

Duchowy i psychologiczny wizerunek obecnego, 266 biskupa Rzymu, jego wyjątkowa osobowość wyłania się z wyczerpującego wywiadu w książce " El Jesuita" Sergio Rubina i Francesca Ambrogetti.
Autor przytacza z niej wiele fragmentów.
O obecnym papieżu, o życiu w rodzinie, wypowiada się siostra Franciszka( Jorge Mario Bergoglio), Maria Elena i wiele innych osób z kręgu villas miserias i nie tylko.
Są to wypowiedzi wzruszające,...