Strukturalne przeobrażenia sfery publicznej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Współczesnych Filozofów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Strukturwandel der Öffentlichkeit
Sztukmistrz

Praca jednego z najwybitniejszych filozofów i socjologów XX wieku, należy do podstawowego kanonu dzieł współczesnej myśli społecznej, a nawet humanistyki w ogóle. Wydana po raz pierwszy w 1962 roku nie straciła nic ze swej aktualności (w Niemczech była siedemnastokrotnie wznawiana). Autor dokonuje tu wielostronnej analizy modelu obywatelskiej sfery publicznej, jego struktury i funkcji. Łączy...

Autor dokonuje tu wielostronnej analizy modelu obywatelskiej sfery publicznej, jego struktury i funkcji. Łączy socjologiczne, ekonomiczne, prawno-polityczne, politologiczne i historyczno-społeczne aspekty badań. Przedmiotem tych badań jest model liberalny. Praca stanowi przewodnik po problemach dotyczących sfery publicznej, jej genezy, instytucji, funkcji politycznej, idei i ideologii, zagadnień opinii publicznej. Tłumaczenie zostało opatrzone Wstępem ułatwiającym poznanie i interpretację koncepcji Habermas

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ) 2008

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/public/pic/hcovers/240/e4...»