Retoryka. Retoryka dla Aleksandra. Poetyka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
poradniki

Kulturze starogreckiej od samego zarania jej dziejów towarzyszy szczególna wiara w moc słowa mówionego. Z tą właśnie wiarą wiąże się ściśle troska o umiejętność pięknego i przekonywującego przemawiania. W praktyce sztuka wymowy kwitnie więc w Grecji na długo przed jej teoretycznym opracowaniem.

KatiiaW | 2015-12-10
Na półkach: Filozofia, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Książka, którą powinien przeczytać każdy. Treść doskonale odpowiada dzisiejszym czasom. Czytelnik na podstawie przykładów poznaje czym jest mowa sądowa, doradcza i popisowa. Uczy się jak uzasadnić swoje racje oraz przekonać do nich innych. Ponad to czytelnik uczy się jak zrozumieć język oraz mowę.

książek: 1991
kryptonite | 2011-04-20
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Myślałam, że skoro autor był Grekiem, to napisze językiem, to jakiego byłam przyzwyczajona. Jednak myliłam się - wszystko jest zrozumiałe, tylko trzeba często na przypisy patrzeć, aby wiedzieć, kogo wymienia Arystoteles.

Jarek Żeliński | 2010-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2010

Co prawda czyta się trudno ale to cecha chyba każdej książki z tego "tematu" jednak jak ktoś chce i lubi gimnastykować szare komórki to o etyce nigdy za wiele...

Tadzio Strzałkowski | 2016-11-29
aurelius | 2015-08-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Miniania | 2015-02-27
Kurs Kreatywnego Pisania - lekcja 4

Udostępniamy kolejny, czwarty już rozdział Kreatywnego Kursu Pisania Miasta Literatury UNESCO zatytułowany Jak z papieru stworzyć postać z krwi i kości? Zobaczcie jak z bohaterami radzą sobie Marek Krajewski i Jacek Dehnel!

Kurs Kreatywnego Pisania - lekcja 3

Udostępniamy dzisiaj trzeci rozdział Kreatywnego Kursu Pisania Miasta Literatury UNESCO zatytułowany Czemu początek, środek i koniec są pisarzowi niezbędnePoczytajcie i posłuchajcie co na temat fabuły mówią Dominika Słowik i Andrzej Saramonowicz.