Kultura i komunikowanie

Tłumaczenie: Kultura i komunikowanie
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pogranicza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Culture and Communication
kultura, komunikowanie, socjologia
Konrad

Niewielki esej napisany przez wybitnego, ale też i konstrowersyjnego brytyjskiego antropologa Edmunda Leacha, z pewnością może służyć jako wprowadzenie do strukturalnej analizy kultury w ramach antropologii. Główna teza autora brzmi: kultura komunikuje. Badacz zatem powinien być obznajomiony z danym kontekstem kulturowym oraz posiadać narzędzia do dekodowania kulturowych komunikatów. Lektura obowiązkowa dla antropologów!

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: www.ksiegarnia.pwn.pl

comafan | 2013-05-25

Obok tekstu Clifforda Geertz'a o opisie gęstym jest to jedna z najważniejszych książek uczących antropologicznego myślenia. Nie będę ukrywał, że początkowe rozdziały są ciężkie w lekturze, ale każdy kto przez nie przebrnie będzie sowicie wynagrodzony za swój wysiłek. Kapitalna książka.

jestemlisek | 2017-09-07
Małgorzata | 2016-11-08