U źródeł architektury współczesnej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
sztuka
Celaeno

Ciągłość myśli architektonicznej na przestrzeni dziejów - Rewolucja przemysłowa i architektura - Wprowadzenie żelaza do budownictwa - Zastosowanie betonu w budownictwie - Na rozdrożu architektonicznym XIX wieku - Szkoła Chicagowska (1883—1893) i jej osiągnięcia - Triumf techniki i konstrukcji - Rola sztuki w poszukiwaniu nowych dróg - Ugruntowanie nowoczesnych kierunków architektonicznych w teorii i praktyce - Narastanie problematyki rozwiązań przestrzennych.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie