Duchowość kobiety

Wydawnictwo: WAM
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
Andrzej

W przygotowanej przez redakcję kwartalnika "Życie Duchowe" książce zamieszczone artykuły zostały ujęte w trzech rozdziałach: Teologia o kobietach; Psychologia i duchowość kobiet; Kobiety naszych czasów. Obok wątków teologicznych, psychologicznych i eklezjalnych ważne miejsce odgrywają tu także wątki kulturowe, medialne i literackie. Zdarza się bowiem, że na duchowość kobiet, ale także i mężczyzn, więcej światła rzuca jedno przenikliwe dzieło literackie niż wielotomowe rozważania psychologów czy socjologów.
Wbrew temu, co może sugerować tytuł książki, Duchowość kobiety jest przeznaczona w jednakowej mierze tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dla pań może stanowić inspirację do odkrywania i pogłębiania kobiecej tożsamości, dla panów może być okazją do refleksji nad sposobem traktowania pań, z którymi żyją na co dzień.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=2025

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=2025

as12 | 2019-09-25

Propagandowa twórczość człowieka skażonego fanatyzmem religijnym. Bez wartości naukowej.