Szczęśliwa siódemka

Cykl: Stephanie Plum (tom 7)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
7 up
stephanie plum
joly_fh

Styl Evanovich sprawia, że jej książki odczytuje się jak kolejne odcinki dowcipnego serialu kryminalnego. Każda książka to osobna historia, którą można czytać niezależnie od pozostałych. Żądna przygód babcia Mazurowa traci świeżo wyrobione prawo jazdy i zostaje porwana! Stephanie Plum ściga gangstera Eddiego DeChoocha – sprawa nie jest łatwa, musi prosić o pomoc Komandosa. Ten stawia warunek:...

Żądna przygód babcia Mazurowa traci świeżo wyrobione prawo jazdy i zostaje porwana! Stephanie Plum ściga gangstera Eddiego DeChoocha – sprawa nie jest łatwa, musi prosić o pomoc Komandosa. Ten stawia warunek: spędzenie razem nocy!

Przez większą część dzieciństwa moje aspiracje zawodowe były jasno sprecyzowane – chciałam zostać międzygalaktyczną księżniczką. Nie tyle zależało mi na rządzeniu hordami kosmitów, co bardzo chciałam mieć pelerynkę, seksowne buty i ekstra broń.

Zaszantażowałam, więc mojego udzielającego poręczeń kuzyna, by dał mi robotę łowcy nagród.

źródło opisu: Fabryka Słów, 2013

źródło okładki: http://www.fabrykaslow.com.pl/

deana | 2017-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 maja 2017

Siódemka w przypadku Stephanie Plum wcale nie oznacza niczego dobrego. Kolejna, pozornie prosta sprawa się komplikuje i łowczyni nagród miota się po Grajdole w poszukiwaniu niestawiającego się, dosyć żywotnego emeryta. Potem musi odbijać porwaną babcię oraz szukać zaginionych Zakręta i Dougiego. A jeszcze do tego dochodzi planowanie ślubu z Morellim, siostra zwala się ze swoimi problemami. No i Komandos, ze swoją nieoczekiwaną propozycją... Nie ma chwili spokoju, bo przecież tylko Stephanii potrafi zniszczyć kolejny samochód, wpakować się w środek strzelaniny i odkryć totalnie zakręcone przestępstwo.

,,Szczęśliwa siódemka" to nadal dużo świetnego humoru sytuacyjnego i słownego. Fabuła i tempo akcji także nie zwalniając, zapewniając czytelnikowi rozrywkę na najwyższym poziomie. Chyba nikt, kto choć raz zetknął się z tą szaloną ferajną nie jest w stanie na długo odpuścić, żeby nie sprawdzić w co znowu wpakują się bohaterowie. Autorka dba też o bardziej romantyczne czytelniczki...

lacerta | 2016-07-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 02 lipca 2016

Jeszcze więcej wiernych przyjaciół, jeszcze więcej Komandosa, większa dawka śmiechu i zaskakujące wydarzenia. Lula wciąż w bojowym nastroju, babcia Mazurowa coraz bardziej rozbrajająca, a Bob w wyśmienitej formie. Bardzo zazdrościłam Stephanie sprzątających włamywaczy i motoru. I jak zwykle zakończona w najmniej odpowiednim momencie - dobrze, że na półce czeka kolejna część.

atram_78 | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Irytująca, drażniąca, absurdalna! W ogóle nie bawi...nie wiem, co się stało... Poprzednie części tak mi się podobały. Tę doczytałam do strony 113 i dam rady więcej...

red_diva | 2017-08-04
Na półkach: Przeczytane, E-book, Akcja
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Seria uzależnia. Śmieszne przygody łowczyni nagród, która wg mnie w 7 tomie powinna już nosić broń ze sobą, w końcu pojmała już kilku NS-ów, ale nadal niczego się nie nauczyła i wciąż jest bardzo nieudolna :/ Obecnie czytam kolejne przygody tylko ze względu, żeby dowiedzieć się czy wybierze w końcu Komandosa czy Morellego.

miqa | 2013-06-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Całkiem niedawno miałam okazję poznać Stephanie Plum. Moje pierwsze spotkanie z nią i twórczością Janet Evanovich zaczęłam nie po kolei, bo od 6 części – ”Po szóste nie odpuszczaj”, która całkowicie zdobyła moje serce. Siódmą część, „Szczęśliwa siódemka”, pochłonęłam błyskawicznie i już nie mogę się doczekać części 8!

Ale przejdźmy już do rzeczy. Jak to miło jest móc znowu wrócić do dobrej, starej (ej, jakiej tam znowu starej!?) Stephanie Plum. Stephanie pracuje w firmie poręczycielskiej swojego kuzyna Vinniego w Trenton, jej zadaniem jest łapanie i dostarczanie na komisariat policji NS’ów (tych, co się Nie Stawili). Ma chomika Rexa, swoje niewielkie mieszkanko a ponadto małą spluwę w słoiku po ciasteczkach i ogólnie gra groźną kobietę, z lepszym lub gorszym efektem. Najlepiej jednak będzie, jak ona sama opowie Wam, co tym razem ją spotka.

[ Całość recenzji na moim blogu: http://miqaisonfire.wordpress.com/2013/06/25/347-szczesliwa-siodemka-janet-evanovich/ ]

Nicole Chloe | 2012-05-21
Przeczytana: 03 czerwca 2012

Kocham tę serie

Magda | 2012-05-06
Przeczytana: 06 maja 2012

Nie no, tak nie można kończyć... nie w takim momencie. Oczywiście przepełniona emocjami sięgnęłam po następny tom, wszak musiałam wiedzieć, co jest dalej z trójkątem Joe, Ranger i Steph. I tu niespodzianka. Nie posiadam kolejnego tomu !!! Ehh... zagryzając zatem paluszki, w pełnym akcie desperacji, sięgam po kolejne tomy ze słownikiem obok. Muszę wiedzieć, co Steph naprawdę nawyprawiała i czy dwóch jej mężczyzn dowie się o sobie nawzajem. Ehh...

Viconia | 2013-06-26
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Fabryka Słów długo kazała nam czekać na kolejną część przygód Stephanie Plum. Dlatego kiedy wreszcie dane mi było dorwać się do tomu siódmego, pochłonęłam go w jeden dzień. Tak po prostu. To było silniejsze ode mnie. Niby wiedziałam, że mam jeszcze parę rzeczy do zrobienia, ale szybko stwierdziłam, że jednak mogą poczekać. „Szczęśliwa siódemka” wygrała z wszystkim innym i nie odłożyłam jej, dopóki nie przeczytałam ostatniej strony. Już ten fakt powinien Was utwierdzić w przekonaniu, że to jest seria, którą po prostu trzeba przeczytać. Niezmiennie bawi mnie do łez i nadal nie mam jej dość.

Tym razem Stephanie ma doprowadzić do aresztu Eddiego DeChooch’a. Co może pójść nie tak przy aresztowaniu staruszka, który ledwo widzi i ogólnie jest średnio na chodzie? Otóż, jeśli zabiera się za to Stephanie Plum, wszystko może pójść nie tak!! Nie dość, że staruszek wykiwał ją i zwiał, to jeszcze w jego szopie znajduje podziurawione zwłoki kobiety. Babcia Mazurowa zostaje porwana. Rodzina...

Anna-mojeksiążki | 2013-06-21
Przeczytana: czerwiec 2013

Z wielką przyjemnością po raz kolejny sięgnęłam po książkę z przygodami Stephanie Plum. Wiedziałam, że czeka mnie dobra zabawa. Rodzinka pukała w czoło, kiedy śmiałam się w głos przy niektórych fragmentach książki – za oknem lało, a ja miałam zapewniony dobry humor.

Stephanie Plum jest łowczynią nagród, która pracuje w agencji Vinniego. Zajmuje się doprowadzaniem delikwentów przed oblicze sądu. Pakowanie się w kłopoty to jej specjalność i wcale nie robi tego celowo, po prostu taka jest. Zawsze trafia na dziwne przypadki i pozornie prosta sprawa zaczyna się komplikować. Tak było i tym razem.

Stephanie otrzymała sprawę doprowadzenia Eddiego DeChoocha, staruszka, lekko ślepawego, a w dodatku przyjaciela jej babci, który nie stawił się na sprawę w sądzie. Nic nie wskazywało, aby miał być z tym jakikolwiek problem. Mężczyzna został aresztowany za przemyt papierosów, jego przeszłość jest dość ciemna i pomimo problemu z widzeniem, nie waha się strzelać do ludzi.

Plum wyrusza do domu...

Maromira | 2015-05-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Jak czytać "Szczęśliwą siódemkę"
Rada pierwsza - nie czytaj opisu z tyłu. Nie tylko streszcza pół książki, ale i zdradza po trochu drugie pół.
Rada druga - znajdź jakieś ciche miejsce, gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał. Może to być pokój, może być park.
Rada trzecia - jeśli czytasz w komunikacji miejskiej, bierz "Szczęśliwą siódemkę" tylko na trasy, gdzie jedziesz bardzo długo i najlepiej do stacji końcowej (trzy razy przegapiłam swój przystanek)
Rada czwarta - zrób zapasy na czytanie - bez koca, ciastek i herbaty bądź kawy się nie obędzie
Rada piąta - przygotuj się na dużo śmiechu i żartów, choć część zrozumiesz dopiero po wciągnięciu się - masa kawałów i mrugnięć do czytelnika przeznaczonych dla fanów
Możesz zacząć czytać :)

75 mln czytelników kupiło książki Janet Evanovich!

Książki o Stephanie Plum są jak kolejne odcinki dobrego serialu – śmieszne i wciągające. Każda kolejna to inna historia oraz nowe przygody trzydziestolatki z Jersey, która pracuje jako łowczyni nagród. Wybuchowa mieszanka sensacji i kryminału z dużą dawką solidnego humoru.