Zgłosuj na książki roku 2017

Projektowanie ogrodu.Planowanie, realizacja i pielęgnacja

Tłumaczenie: Katarzyna Kwiecień
Wydawnictwo: Publicat
Mit Pflanzen gestalten. Pflanzungen planen, ausfuhren und pflegen
poradniki
kAMyk

Książka pokazuje, w jaki sposób przygotować teren pod rabaty, zaplanować i wykonać nasadzenia, a potem pielęgnować rośliny. Czytelnik znajdzie tu również instrukcje, które krok po kroku pokażą, jak stworzyć atrakcyjne i łatwe w utrzymaniu aranżacje ogrodowe. Przykładowe realizacje stanowią skarbnicę ciekawych rozwiązań, wśród nich: ogrody wodne, na zboczach, na dachach budynków, wokół...

Przykładowe realizacje stanowią skarbnicę ciekawych rozwiązań, wśród nich: ogrody wodne, na zboczach, na dachach budynków, wokół tarasów, a także kompozycje z różnorodnych bylin bądż rodzimych gatunków, zagajniki różanecznikowe, rozaria oraz ogródki ziołowe.
- tabele prezentujące gatunki roślin oraz 100 barwnych ilustracji ułatwią tworzenie własnych, niepowtarzalnych projektów
- książka przydatna dla początkujących oraz doświadczonych ogrodników, którzy zamierzają na nowo urządzić swój zielony raj
- autorzy są uznanymi specjalistami, od wielu lat zajmującymi się architekturą krajobrazu - zarówno jako teoretycy i badacze, jak i doświadczeni praktycy.

źródło opisu: www.publicat.pl

źródło okładki: www.publicat.pl

kAMyk | 2013-05-10

Książka bardzo fajnie wydana, dużo zdjęć, projektów i porad. Zawiera również informacje o gatunkach roślin oraz ich potrzebach.

madzik | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016