Czy Zuza ma siurka?

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zuza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Entliczek
francuskie, dla dzieci
joly_fh

Kiedyś dla Maksa wszystko było proste: byli Siurkowcy i Bezsiurkowce. Ale kiedy do klasy przyszła Zuza, Maks od razu zwrócił na nią uwagę. Niby dziewczyna, a zupełnie jak chłopak: włazi na drzewa, gra w nogę, nie rysuje kwiatków... Jest silniejsza nawet od niego! A jednak – nie ma siurka! Chyba że...

źródło opisu: Entliczek, 2013

źródło okładki: www.entliczek.eu

gadmara | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Ze względu na tę książkę postanowiłam zmienić tytuł półki! A właściwie dodać znak zapytania, który zmienia wszystko. Do tej chwili, pojawiały się tam pozycje, które z córą przeczytałam i stwierdziłam, że są i dla mnie fajne.
Po lekturze Zuzy… zmieniłam jednak zdanie. Pojawią się tu także lektury, które mnie w jakiś sposób zaskoczyły.
Zuza przywędrowała do nas z biblioteki, z cotygodniowego polowania. Taki nasz rytuał.
Zachwyciła nas obie okładka! A tytuł zaciekawił. Czy Zuza ma siurka? Pomyślałam od pozycja dla najmłodszych, których ciekawi czym się różni dziewczynka od chłopczyka. I w jakiejś mierze, rzeczywiście tak jest. Nasze dziecko dowie się, że chłopcy to „siurkowcy” a dziewczynki „cipkówny”. Usłyszy czym zazwyczaj zajmują się dziewczynki a czym chłopcy. I dowie się, że oczywiście nie można kierować się stereotypami. Są również rysunki, które ułatwiają tłumaczenie problemu tym mniejszym dzieciom.
W sumie jest to pozycja zabawna, i w jakiś sposób pouczająca. A dlaczego nie...

steffburton | 2014-05-22
Przeczytana: 2014 rok

tresc jak tresc. troche gender, ale te ilustracje! cudowne

booklover | 2017-07-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Absolutnie genialna lektura dla dzieci i doroslych. Mowi o temaciw tabu w smieszny sposob. Pani z przedszkola mojego dziecka odmowila przeczytania na glos. Widac nie wszyscy sa na nia gotowi.

Syl_wina | 2017-08-17
Yolly | 2016-01-11