Cholesterol naukowe kłamstwo

The Cholesterol Myths
Cholesterol, zdrowie, kłamstwa
zdrowie, medycyna
Polaco

W swojej książce dr Ravnskov obala wiele powszechnie uznawanych poglądów dotyczących cholesterolu oraz jego wpływu na powstawanie choroby wieńcowej serca i miażdżycy. Wskazuje na karygodne błędy, niedbalstwo, tendencyjność czy wręcz kłamstwa, jakimi posługiwano się, aby osiągnąć takie wyniki, jakich oczekiwano. Skandaliczne manipulacje danymi statystycznymi opisuje i wyjaśnia w prosty i zrozumiały sposób. Dr Ravnskov bezlitośnie demaskuje połączenia fnansowe pomiędzy frmami farmaceutycznymi i autorami wielu badań klinicznych. Charakterystyczną cechą książki jest to, że autor nie opiera się na domysłach, teoriach czy swojej opinii, ale na konkretnych badaniach klinicznych, które z pieczołowitością cytuje. "Cholesterol naukowe kłamstwo" jest napisany na tyle prostym językiem, aby był zrozumiały dla przeciętnego czytelnika, a jednocześnie stanowi kompendium wiedzy, z którym każdy lekarz powinien się zapoznać.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

Michał Nosorowski | 2015-06-26
Na półkach: Przeczytane w 2015
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Zawiera ciekawe informacje i obala mity związane z cholesterolem. Polecam.

Zbir | 2015-07-22
Na półkach: Zdrowie i Dieta
Przeczytana: 22 lipca 2015

Uuuuf, wreszcie skończone. Książkę zakupiłem dawno temu, jednak jest napisana w mało intrygujący sposób, ze względu na co powracałem do niej raz na jakiś czas, prze ostatnio pół roku, by dzisiaj ją skończyć.
Wraz z zakupem książki liczyłem głównie na opisy działania ludzkiego organizmu w kontekście cholesterolu, jednak okazało się, że mówi głównie o błędach popełnianych i błędnych założeniach prowadzonych badań cholesterolowych.
Przez pierwsze 50, czy 100 stron czułem się jakbym w zasadzie czytał dokładnie to samo, a jedynie z poprzestawianymi słowami. Będąc szczerym jeżeli czytać bez większego skupienia, to można odnieść takie wrażenie do niemalże samego końca książki.
Z pewnością nie jest to książka szybka i przyjemna i moim zdaniem nie należy jej kupować z myślą o zrelaksowaniu się. Może jednak stanowić bogate źródło bibliograficzne dla studentów medycyny i innych.
Możliwe, że dla osób bliżej zaprzyjaźnionych z literaturą fachową, może stanowić ciekawą lekturę, jednak mi...

Grzegorz | 2015-09-01
Na półkach: Posiadam

Bardzo solidnie zebrane materiały i dowody naukowe potwierdzajace naukowe klamstwo naukowcow przeprowadzajace badania nt negatywnego wplywu cholesterolu w organizmie czlowieka oraz wychwalajac zbawienny wplyw statyn, lekow regulujacych poziom cholesterolu. Warto przeczytac i wyciagnac wlasne wnioski szkodliwosci cholesterolu i sposobu leczenia przez lekarzy cale spoleczenstwa, ktore wcale nie prowadzi do cudownych wyleczen tak jak sugeruja "naukowcy"

atena22ff | 2015-09-25
Przeczytana: 2015 rok

Warto przeczytać - otwierają się oczy.

Agnieszka | 2015-12-01
Przeczytana: 15 listopada 2015

Odkrywcza. Wiedza cenna i przydatna.

Fullerenes | 2017-04-09
Na półkach: 2016...