Detektyw przyrody. Świat roślin

Wydawnictwo: Papilon
8 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
przyroda, rośliny, poradnik

Poradnik przyrodniczy do rozpoznawania roślin - dla dzieci w wieku 5-9 lat. Książka składa się z 2 bogato ilustrowanych części: w pierwszej opisano rośliny ogólnie (jak się odżywiają, jak rosną...), w drugiej umieszczono atlas roślin. Do każdego rozdziału dołączono zadania - podpowiedzi, w jaki sposób dziecko może samodzielnie zbadać każde z opisanych zjawisk (np. parowanie, fotosyntezę). W...

Poradnik przyrodniczy do rozpoznawania roślin - dla dzieci w wieku 5-9 lat.

W części "atlasowej" znajdują się ilustracje pospolitych, łatwych do rozpoznania i wartych poznania gatunków. Przy każdym z rysunków podano wskazówki, na które cechy roślin należy zwrócić uwagę przy ich identyfikacji.

Do książki dołączony jest "Dzienniczek obserwacji terenowy". Ułatwia pracę poza domem czy poza salą lekcyjną oraz stanowi zachętę do dalszych zabaw przyrodniczych.
Przedstawiane w książce zagadnienia są twórczym rozwinięciem Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego oraz Podstawy Programowej Kształcenia Ogólnego Dla Szkół Podstawowych w zakresie Nauczania Zintegrowanego.

źródło opisu: Wydawnictwo Papilon, 2013

źródło okładki: www.publicat.pl

Razem z moją córeczką lubimy wybierać się na dłuższe spacery i podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Co prawda mieszkamy w mieście, jednakże otoczone jest ono ze wszech stron lasami i jeziorami. Okolica służy zatem wycieczkom, podczas których możemy obserwować otaczający nas świat. A wiadomo, jak to z dziećmi bywa. Od maleńkości interesują się wszystkim dookoła. Zasypuje mnie przy tym pytaniami typu: skąd biorą się rośliny; co lubią, a czego nie?; czy się przyjaźnią? czemu nie mają rączek ani nóżek? Pytań w maleńkiej dziecięcej główce rodzi się bez liku i nie na wszystkie jestem w stanie odpowiednio odpowiedzieć, aby wszystko moje dziecko zrozumiało. Dlatego też, aby ułatwić naszym pociechom odkrywanie sekretów natury, wydawnictwo Papilon wydało bardzo interesującą książkę autorstwa Joanny Winieckiej - Nowak (doktora biologii, nauczycielki, współautorki podręczników do nauczania początkowego) pt "Detektyw Przyrody. Świat roślin".

Na początek poznajemy przesympatycznego...

Na półkach: Przeczytane, Papilon

Dzisiaj prawdziwa gratka dla młodych obserwatorów, którzy uwielbiają przyrodę i szczególnie interesują się roślinami. Jest to książka zarówno do zabawy jak i do nauki. A dzieciaki rządne wiedzy spokojnie będą mogły korzystać z niej przez dobre kilka lat :)

Wraz z Alojzym Mniszkiem wybierzemy się w podróż po świecie roślin. Alojzy jest detektywem przyrody. Odkrywa on przeróżne tajemnice, odpowiada na pytania, robi zdjęcia oraz rysuje, a nawet daje czytelnikom różne zadania do wykonania. Wszystko to oczywiście związane jest z roślinami. Alojzy zabiera nas na wycieczkę na której dowiemy się naprawdę wielu fascynujących rzeczy. Przeczytamy na przykład o tym "Dlaczego każda roślina wygląda inaczej?", "Skąd się biorą nowe rośliny?", "Czy wszystkie rośliny mają kwiaty i owoce?", "Co rośliny robią zimą?", "Czy na dnie jeziora może rosnąć łąka?", "Czy rośliny przyjaźnią się ze zwierzętami"?, "Czy rośliny mogą być groźne dla ludzi?". O tym i o wielu innych sprawach przeczytamy w tej...

janek | 2015-07-22
Przeczytana: 19 sierpnia 2015