Gawędy o tych które przewodziły. Część 1 Olga Małkowska, Jadwiga Falkowska, Józefina Łapińska, Jadwiga Zwolakowska

Wydawnictwo: Harcerskie Biuro Wydawnicze Horyzonty
historia

W pierwszej części gawęd autorka przedstawia sylwetki czterech instruktorek: Olgi Małkowskiej – która stworzyła polski skauting żeński. Jadwiga Falkowska – współtworząc skauting żeński w Polsce wniosła ogromny wkład w jego prace programowe i stworzyła ruch wędrowniczy starszych dziewcząt. Józefina Łapińska – położyła nieocenione zasługi w kształceniu instruktorek będąc komendantką Szkoły Instruktorskiej Harcerstwa Żeńskiego na Buczu. Jadwiga Zwolakowska – odegrała ogromną role w stworzeniu i rozwijaniu żeńskiego ruchu zuchowego.

źródło opisu: własny

Panina | 2016-02-19