Chrześcijanin kwantowy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
joly_fh

„Chrześcijanin kwantowy” to zbiór tekstów parapublicystycznych, w większości recenzji nieistniejących ksiażek, zarówno beletrystycznych, jak i literatury „faktu”, autorów prawdziwych (m.ni. Jonathana Carrolla, Toma Clancy’ego, Iana Banksa, Michała Hellera, Krzysztofa Rutkowskiego) i fikcyjnych. Część z nich ukazała się przed laty w miesięczniku „Science Fiction” pod szyldem „Ksiegarni Alternatywnej”.
W podwójnym cudzysłowie fikcji otrzymujemy fakty i „fakty”, fabuły i „fabuły”, teorie i „teorie”. Czy rozumowanie przeprowadzone przez zmyśloną postać mniej jest prawdziwe, skoro osoba, która je wypowiada, nie istnieje?

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2013

niechciał | 2016-03-10