Zmiana planów

Tłumaczenie: Anna Wojtaszczyk
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Hidden Treasures
Ag2S

Bestseller “The Sunday Times”. Pełna kornwalijskiego uroku powieść o tym, że na zmiany nigdy nie jest za późno. 47-letnia Helen Merrifield żegna się ze swoim notorycznie niewiernym mężem Grayem, wygodnym domem w Zachodnim Londynie i błyskotliwą karierą producentki programów telewizyjnych, by zamieszkać w małym wiejskim domku w sercu sielskiej Kornwalii. Helen postanawia zostawić przeszłość...

Helen postanawia zostawić przeszłość za sobą. Rzuca się w wir wiejskiego życia, nawiązuje szereg przyjaźni z ekscentrycznymi mieszkańcami Pendruggan i wzbudza zainteresowanie dwóch całkowicie różnych od siebie mężczyzn: wrażliwego Simona oraz posępnego Pirana, który robi wszystko, by uprzykrzyć Helen życie.

Kiedy jej przyjaciółka postanawia wykorzystać kornwalijską wioskę jako plan zdjęciowy do nowego serialu historycznego, dochodzi do konfrontacji wielkomiejskiego świata z tym znacznie spokojniejszym i mniej sztucznym. Co z niej wyniknie?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Zmiana_planow-p-32172-1-30-.html

Liza | 2017-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2017

Życie na kornwalijskiej wsi jest dla Helen nowe i pełne niespodzianek. Zmieniła swoje życie: przeskoczyła od bycia producentką telewizyjną z zachodniego Londynu do roli rozwiedzionej kobiety mieszkającej na wsi. Mieszka samotnie- rozwiodła się z niewiernym mężem, a dorosłe dzieci są samodzielne- chociaż odwiedzają bohaterkę.

Jednak życie na wsi ma swoje uroki: Helen poznaje dwóch mężczyzn- skromnego pastora Simona oraz złośliwego (i a jakże przystojnego) lokalnego historyka Pirana. Wątek miłosny mnie nie zaskoczył, okazał się przewidywalny, ale miło się go czytało.

„Jak wielką różnicę może zrobić jeden krok.”

Dzięki przyjaciółce Penny do wsi przyjeżdża ekipa telewizyjna- grają u nich pewien serial. Czy okaże się sukcesem? Helen będzie miała pełne ręce roboty.

„Zmiana planów” to niewymagająca obyczajówka o relacjach damsko-męskich, o związkach, zdradzie, przyjaźni i miłości. Urozmaicą ją trochę wątek filmowy. Trochę śmiechu i smutku, jako odprężająca lektura będzie w sam raz.

Pokrecona | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

Książka idealna wręcz na lato,wakacje,gdzie w spokoju przeniesiemy się do małego domku w sercu sielskiej Kornwalii.Opisy sprawiają,że wraca się myślami do lat dzieciństwa,gdzie wakacje spędzało się u ciotek na wsi...
47-letnia Helen rozstaje się ze swoim niewiernym mężem Grayem oraz karierą producentki programów telewizyjnych by zacząć wszystko od nowa..
Kupuje malutki domek.Nawiązuje dość szybko przyjaźnie z mieszkańcami Pendruggan oraz zawraca w głowie Pastorowi plebani Simonowi,który szuka żony oraz Pirana,który na początku drażni bohaterkę opowieści.Ale jak to w mądrych powiedzonkach jest "kto się czubi,ten się lubi" tak i tu spełniło się.
Gdy Helen zaprosiła swoją przyjaciółkę do siebie i gdy okazało się ,że to idealne miejsce na scenerię do jej filmu, wszystko wywraca się do góry nogami w tej jak dotąd spokojnej wsi.
Książka jak dla mnie okazała się troszkę przewidywalna ale jest wyśmienita na odprężające lenistwa wakacyjne.Śmiech,płacz,radość i smutek- wszystko tworzy...

| 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

To miła, lekka i przyjemna lektura, ale mocno przewidywalną. Czyta się szybko może dlatego, ze jest bardzo sielankowa.
Helen, kobieta po przejściach, przenosi się z Londynu do małego miasteczka. Tam nawiązuje nowe znajomości i szybko zaprzyjaźnia się z mieszkańcami. Akcja rozkręca się nieco dopiero kiedy ekipa filmowa zaczyna kręcić w miasteczku zdjęcia do filmu. Nie jest to może mistrzowskie pióro, ale jako odskocznia od codzienności może być.

slowo_daje | 2013-06-19

Przyjemnie, odprężająco, w wiejskim klimacie - takie kornwalijskie rozlewisko :)

Joannajoanna9 | 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, Otrzymane, 2013

Napisana poprawnym językiem, ale według mnie nic ponadto. Nie jest to książka, którą czyta się wyjątkowo lekko i szybko. Niektóre fragmenty są naprawdę dość nudne, a wiele wątków jest również mocno naciąganych, całkowicie niepotrzebnie dodanych i przez to całość przypomina bardziej bajkę dla dużych dziewczynek, niż powieść fabularną. Spodziewałam się ciekawszej i przede wszystkim bardziej prawdopodobnej historii, ale niestety całkiem fajny pomysł został nadto oblany lukrem, który mdli i odbiera przyjemność czytania.

Maddie | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

Ot, książeczka, przyjemna, całkiem wciągająca, ale miejscami zbyt naiwna. Kornwalijskie klimaty fajne, ale jakoś mnie na kolana nie powaliły. Główny bohater męski, obiekt westchnień Helen, był wyjątkowo drażniący, a jego zachowanie jak dla mnie nienaturalne, ale może Kornwalijczycy tak mają?
Można przeczytać w ramach odstresowania i walki z nudą. Trochę mnie jednak zawiodła, myślałam, że to bardziej ambitne czytadło.

małaMi | 2015-06-14

Zgadzam się z opinią,że to książka idealna na letnie upały,kiedy nie ma się siły zbytnio myśleć i wizja sielankowej wioski w Konrwalii, gdzie poprzeprowadza się dojrzała według metryki urodzenia Helen ale irytująco dziecinna i bezradana w rzeczywistości. Słodycz leje się tutaj strumieniami,a jej ilość na koniec powieści jest już tak duża,że gdyby nie to,że kończyłam ją czytać kiedy na dworze było w cieniu 35 stopni i byłam lekko otępiała od upału to z pewnością rozbolałby mnie od tej słodyczy zęby.

Alicja | 2015-01-02
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: wrzesień 2014

Ta książka udowadnia, że i na końcu świata można żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi. Przypomina, że wszędzie mieszkają wartościowi ludzie.

torebka | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Jak dla mnie lekko, łatwo i przyjemnie. Czasami śmiech przeplata się ze smutkiem, ale ogólnie książka pozytywnie nastawia. POlecam.

Małgorzata Chabzda | 2013-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Jak dla mnie przyjemne czytadło na jeden raz. Trochę się z nią umęczyłam bo jakoś mnie nie przyciągała do siebie.