Oczy Kirana

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Dokąd wiedzie podróż, która zrodziła się z nagłej potrzeby serca? Tym razem wprost do wnętrza drugiego serca. Dwa lata po rozwodzie Nina spontanicznie wyrusza w podróż do Indii i Nepalu. Nieoczekiwanie poznaje tam dużo młodszego od siebie Nepalczyka o imieniu Kiran. Mimo iż to zaledwie dwudniowa znajomość, ich romans rozkwita z wielką siłą. Rozpoczyna się magiczna podróż przez Indie – od...

Dwa lata po rozwodzie Nina spontanicznie wyrusza w podróż do Indii i Nepalu. Nieoczekiwanie poznaje tam dużo młodszego od siebie Nepalczyka o imieniu Kiran. Mimo iż to zaledwie dwudniowa znajomość, ich romans rozkwita z wielką siłą. Rozpoczyna się magiczna podróż przez Indie – od Delhi, poprzez Tadź Mahal, do Katmandu w Nepalu. Od tajemniczych pałaców, pięknej przyrody, aż do świata tysiąca barw i smaków.

Zaraz po powrocie do kraju Nina zastanawia się nad powrotem do Indii. Czuje, że musi lepiej poznać tego młodego człowieka i kraj, którego on jest częścią. Czy rzucić wszystko? Czy to miłość, czy tylko zauroczenie?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Oczy_Kirana-p-32062-1-30-.html

Lucyna | 2019-08-28
Przeczytana: sierpień 2019

odpuściłam

JaMajka | 2018-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2018

"Czytadło o miłości która rodzi się w odległym, egzotycznym zakątku świata" - a konkretniej w Nepalu.
Nina po rozwodzie czuje że potrzebuje wewnętrznego "restartu", dlatego spontanicznie decyduje się na wykupienie wycieczki do Indii i Nepalu- po drodze spotyka i opisuje w naprawdę przyjemny sposób relacje z innymi ludźmi (które pomimo bariery językowej udaje jej się szybko nawiązywać).
W Nepalu również spotyka przystojnego Kirana.
Jak skończy się ta historia miłosna?
To nie takie proste...wystarczy pomyśleć o różnicach kulturowych które ich dzielą, setkach kilometrów do pokonania. Istnieje jeszcze jedna przeszkoda z którą Nina sama musi sobie poradzić.

Boa | 2017-09-05

Pod koniec autorka mocno podniosła mi ciśnienie...jeśli skończyła by się ta historia inaczej, chyba bym wybuchła... fajne miejsca, ładna miłość Jego!!! bo ona to jakaś super mis czy co, nigdy nie była sama, wciąż wszyscy na nią lecą, wszystkim się podoba, od razu ma nowego partnera i w przyjaźni i w seksie... a On kocha i czeka wierny jak pies... chyba ze względu na swoją głupotę i pychę autorka pisze pod pseudonimem...

Anka | 2017-05-09
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 09 maja 2017

Proszę Państwa oto przykład jak z pięknej historii o miłości zrobić "romans dla kucharek". Potrzeba: zerowego talentu pisarskiego, bardzo ubogiego słownictwa, infantylnych przemyśleń i całego morza głupoty autorki.....
Takie absurdy nadają się do pamiętnika niedojrzałej emocjonalnie nastolatki, a nie do książki dorosłej, inteligentnej? kobiety....
Czytając miałam wrażenie, że młody kochanek głównej bohaterki miał więcej dojrzałości niż ona.
Zdecydowanie nie polecam!

Marta | 2017-01-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Książka mnie wynudziła. Bohaterka zadaje się z facetem młodszym od siebie o 15 lat i dla niego rzuca wszystko. Trochę tak jak "Biała Masajka". Jak dla mnie nic specjalnego.

pasjonatka | 2016-12-17

Mam bardzo poważne wątpliwości co do autentyczności tej książki... Przyznam szczerze, nie przeczytałam całej, ba! nie dobrnęłam nawet do połowy tej "wybitnej" powieści. Napisana nieudolnym językiem, nieciekawe historie. Przez pierwsze pięć stron dwa opisy erotycznych przygód autorki. Już nie chcę nawet myśleć ile tych opisów jest w całokształcie. Przecież gdybym chciała poczytać o miłosnych uniesieniach to kupiłabym sobie raczej porządny erotyk, tutaj liczyłam na książkę bardziej podróżniczą, o litości! jak się zniesmaczyłam. Nikt przy zdrowych zmysłach nie dzieli się w takiej literaturze swoimi seksualnymi wyczynami. Jak ktoś już tutaj napisał - można sobie porozmawiać o takich sprawach z koleżanką przy kawie. Dlatego cała ta historia wydaje mi się zakłamana. Wydaje mi się też, że autorka chciała stworzyć coś dla kobiet, lekkiego, chwytliwego, pikantnego, a wyszło jak wyszło czyli - Wielkie nic. Mam nadzieję, że na tym debiucie Pani Nina Gatti zakończy swoją przygodę z piórem, bo...

Monika | 2016-01-09
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Taką historię może opowiedzieć jedna koleżanka drugiej przy czwartym kieliszku wina. Z całą pewnością nie jest to "materiał" na książkę. Język równie ubogi, co opowiadana historia.

Małgosia24 | 2015-08-27
Przeczytana: lipiec 2015

Wzruszająco opisana historia miłości Polki i Nepalczyka. Sugestywna, bogata w opisy, emanująca słońcem, zapachami i wrażliwością książka. Ogólnie lekka i przyjemna w odbiorze. Idealna zarówno na wakacje jak i za zimowy wieczór pod kocem, gdyż ma moc ogrzewania ;)

Justyna Antoniewicz | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Przepiękna historia o prawdziwej, szczerej miłości Polki Niny i Nepalczyka Kirana poznaje go w Nepalu jest od niej młodszy a rodzi się między nimi uczucie silne.
Ona poznaje zakątki niezwykłe w Indiach,,,podróżuje po Delfi odkrywa ciekawe miejsca, zwiedza piękny Tadź Machal i inne regiony.
Czytając tę książkę przeniosłam się w tą bajeczną, barwną i kolorową krainę.
Opowieść o miłości, o uczuciu dwojga ludzi bez pamięci zakochanych w sobie.
Urzekająca, piękna książka zachwycona jestem znakomita akcja, świetna fabuła.
Czyta się cudownie wspaniała lektura na miłe popołudnie z gorącym kubkiem pysznej kawy.
Dokąd wiedzie podróż i droga do serca miłość to cudowne uczucie, kiedy się doświadczy zakocha we właściwej osobie. Po prostu dla swojej ukochanej miłości gotowi jesteśmy się poświęcić!!
Naprawdę cudna warto przeczytać!!!

wiolagg66 | 2014-03-22

Uwielbiam tę książkę. Znakomite połączenie miłości Polki i obcokrajowca. Są też różne ciekawostki o Indiach ;p wspaniale ujęta historia ;p