Literatura polska
Ag2S

Dokąd wiedzie podróż, która zrodziła się z nagłej potrzeby serca? Tym razem wprost do wnętrza drugiego serca. Dwa lata po rozwodzie Nina spontanicznie wyrusza w podróż do Indii i Nepalu. Nieoczekiwanie poznaje tam dużo młodszego od siebie Nepalczyka o imieniu Kiran. Mimo iż to zaledwie dwudniowa znajomość, ich romans rozkwita z wielką siłą. Rozpoczyna się magiczna podróż przez Indie – od...

Dwa lata po rozwodzie Nina spontanicznie wyrusza w podróż do Indii i Nepalu. Nieoczekiwanie poznaje tam dużo młodszego od siebie Nepalczyka o imieniu Kiran. Mimo iż to zaledwie dwudniowa znajomość, ich romans rozkwita z wielką siłą. Rozpoczyna się magiczna podróż przez Indie – od Delhi, poprzez Tadź Mahal, do Katmandu w Nepalu. Od tajemniczych pałaców, pięknej przyrody, aż do świata tysiąca barw i smaków.

Zaraz po powrocie do kraju Nina zastanawia się nad powrotem do Indii. Czuje, że musi lepiej poznać tego młodego człowieka i kraj, którego on jest częścią. Czy rzucić wszystko? Czy to miłość, czy tylko zauroczenie?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Oczy_Kirana-p-32062-1-30-.html

Monika | 2016-01-09
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Taką historię może opowiedzieć jedna koleżanka drugiej przy czwartym kieliszku wina. Z całą pewnością nie jest to "materiał" na książkę. Język równie ubogi, co opowiadana historia.

Justyna Antoniewicz | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Przepiękna historia o prawdziwej, szczerej miłości Polki Niny i Nepalczyka Kirana poznaje go w Nepalu jest od niej młodszy a rodzi się między nimi uczucie silne.
Ona poznaje zakątki niezwykłe w Indiach,,,podróżuje po Delfi odkrywa ciekawe miejsca, zwiedza piękny Tadź Machal i inne regiony.
Czytając tę książkę przeniosłam się w tą bajeczną, barwną i kolorową krainę.
Opowieść o miłości, o uczuciu dwojga ludzi bez pamięci zakochanych w sobie.
Urzekająca, piękna książka zachwycona jestem znakomita akcja, świetna fabuła.
Czyta się cudownie wspaniała lektura na miłe popołudnie z gorącym kubkiem pysznej kawy.
Dokąd wiedzie podróż i droga do serca miłość to cudowne uczucie, kiedy się doświadczy zakocha we właściwej osobie. Po prostu dla swojej ukochanej miłości gotowi jesteśmy się poświęcić!!
Naprawdę cudna warto przeczytać!!!

książek: 1965
Anka | 2017-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 maja 2017

Proszę Państwa oto przykład jak z pięknej historii o miłości zrobić "romans dla kucharek". Potrzeba: zerowego talentu pisarskiego, bardzo ubogiego słownictwa, infantylnych przemyśleń i całego morza głupoty autorki.....
Takie absurdy nadają się do pamiętnika niedojrzałej emocjonalnie nastolatki, a nie do książki dorosłej, inteligentnej? kobiety....
Czytając miałam wrażenie, że młody kochanek głównej bohaterki miał więcej dojrzałości niż ona.
Zdecydowanie nie polecam!

Dunya | 2013-10-01
Przeczytana: 01 października 2013

Hm... No nie wiem. Książka, sama w sobie jest naprawdę w porządku!
Nepal oraz (w znacznie mniejszym stopniu) Indie widziane oczami naszej rodaczki. Piękno schowane za śmiechem umorusanych dzieci, zwierzęta żyjące w zgodzie z ludźmi, ludzie wdzięczni za każdą najmniejszą, radosną rzecz, która ich spotkała oraz... No właśnie, i tu wkracza Nina.
Nie mam pojęcia dlaczego, ale nie potrafiłam jej polubić od początku lektury, aż do ostatniej strony. Zbyt infantylna, zbyt naiwna, zbyt idealistyczna.
Przeszkadzały mi jej opisy łóżkowych przeżyć co kilka stron.
Nie zgadzam się również z jej światopoglądem, ale to tylko moja osobista opinia.
Zastanawiam się ile z siebie dała autorka naszej bohatercę, lecz mam wrażenie, że dużo...
ALE to nie zmienia faktu, iż książka na swój specyficzny sposób warta przeczytania, ale musi trafić komuś do serca, bo mnie rozczrowała bardzo.

malineczka74 | 2013-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Miłość u stóp Himalajów

Po powieść Niny Gatti sięgnęłam ze względu na miejsca, gdzie rozgrywa się jej akcja. Indie i Nepal to kraje azjatyckie, które bardzo chciałabym odwiedzić, które mnie fascynują. Wydają się takie bajkowe, kolorowe, tajemnicze i piękne. Urzekające dziewiczą naturą, wspaniałymi krajobrazami, architekturą, kuchnią, kulturą i religią. Tak z pewnością myślała Nina - główna bohaterka książki. Będąc po bolesnym doświadczeniu jakim był dla niej rozwód zdecydowała się na wycieczkę do Azji. Była to decyzja spontaniczna, która jak się okazało zmieniła jej życie. Z całą pewnością nie spodziewała się, że poznany tam mężczyzna okaże się tak bliski jej sercu.

Kiran jest od Niny sporo młodszy. Jest rdzennym Nepalczykiem. Różni ich zatem tak wiele - kolor skóry, religia, pochodzenie, standard życia. Mimo to rodzi się między nimi coś, czego szuka na świecie wiele osób. Rodzi się uczucie. Być może każde z nich na początku myli je z fascynacją. Tak to często bywa, że...

wiolagg66 | 2014-03-22

Uwielbiam tę książkę. Znakomite połączenie miłości Polki i obcokrajowca. Są też różne ciekawostki o Indiach ;p wspaniale ujęta historia ;p

Asia | 2014-01-27

Książka podzielona jakby na dwie przeplatające się ze sobą części.
Pierwsza- opisy Indii i Nepalu, życia codziennego, ludzi, przyrody, smaków i zapachów- aż dech zapiera! Wspaniałe opisy, aż czuje się te miejsca, kolory, słońce...
Druga- opisy scen łóżkowych, niezbyt zresztą udane. Bardzo raziły mnie określenia pokroju "czekoladowa skóra mojego kochanka" czy "jego idealne, okrągłe uda" na co drugiej stronie, nie mówiąc już o opisach aktów seksualnych- za każdym chyba razem z zaznaczeniem, jak fajnie robic to z "czekoladowym". Dla mnie brzmi to dośc infantylnie, no ale to moja własna opinia.

Sama mam męża Nepalczyka i byłam w Nepalu, może dlatego pewne rzeczy kuły mnie w oczy, poza tym sceny erotyczne jeśli już, wolę bardziej subtelne i wyrafinowane, a nie opisy tego z której strony i jaką ktoś miał wtedy na sobie bieliznę. Czytając książkę, trochę nie mogłam uwierzyc że pisała ją trzydziestoparoletnia kobieta.

Tak czy owak, książkę warto przeczytac chociażby przez wzgląd na...

WeepingNude | 2013-07-14

Historia ma potencjał jednak umiejętności pisarki są poniżej normy. Bardzo brzydko napisa książka, nie umiejętnie , infantylnie . Pisanaj jakby przez czternastolatkę nie dojrzałą kobietę.
Szkoda bo historia na wielki hit .

pasjonatka | 2016-12-17

Mam bardzo poważne wątpliwości co do autentyczności tej książki... Przyznam szczerze, nie przeczytałam całej, ba! nie dobrnęłam nawet do połowy tej "wybitnej" powieści. Napisana nieudolnym językiem, nieciekawe historie. Przez pierwsze pięć stron dwa opisy erotycznych przygód autorki. Już nie chcę nawet myśleć ile tych opisów jest w całokształcie. Przecież gdybym chciała poczytać o miłosnych uniesieniach to kupiłabym sobie raczej porządny erotyk, tutaj liczyłam na książkę bardziej podróżniczą, o litości! jak się zniesmaczyłam. Nikt przy zdrowych zmysłach nie dzieli się w takiej literaturze swoimi seksualnymi wyczynami. Jak ktoś już tutaj napisał - można sobie porozmawiać o takich sprawach z koleżanką przy kawie. Dlatego cała ta historia wydaje mi się zakłamana. Wydaje mi się też, że autorka chciała stworzyć coś dla kobiet, lekkiego, chwytliwego, pikantnego, a wyszło jak wyszło czyli - Wielkie nic. Mam nadzieję, że na tym debiucie Pani Nina Gatti zakończy swoją przygodę z piórem, bo...

Rita | 2013-09-25
Przeczytana: 25 września 2013

Barwna, pełna zapachów, smaków i zachwytu nad życiem opowieść. Autorka stawia wiele istotnych pytań, za które jej dziękuję, bo warto się zatrzymać i zastanowić. Odpowiedzi to już raczej sprawa indywidualna, niektóre przemyślenia głównej bohaterki zdecydowanie do mnie nie trafiały.. Miałam też wrażenie, że autorka dzięki postaci Niny rozlicza się z własną osobistą przeszłością.. a ja - czytelnik, chcąc nie chcąc, zaglądam do jej prywatnego życia, wysłuchując żalów na nieudane małżeństwo, wspaniałe życie już po i przygody w sypialni - co mnie szczerze zawstydzało.. może jestem pruderyjna, ale czuje, że tam było sporo z autopsji.. Mimo, że opowieść może niczym wielkim mnie nie zaskoczyła, to jednak historia miłości, takiej która nagle spada z nieba, poraża dwoje ludzi z zupełnie innych światów, sprawiła, że czytałam do ostatniej kartki z oczekiwaniem i przyjemnością.