Alfabet Seawolfa

Wydawnictwo: Słowa i Myśli
moch

„Seawolf” jest znanym blogerem i felietonistą. Zdobył m.in. I miejsce w plebiscycie publiczności konkursu na Blog Roku 2010 największego polskiego portalu onet.pl. Jego teksty ukazują się na czołówkach m.in. Niezalezna.pl, Wpolityce.pl, Gazecie Polskiej Codziennie. Jest najpopularniejszym polskim blogerem – licznik na jego blogu pokazuje obecnie 2,2 mln czytelników. Prywatnie „Seawolf” to...

Prywatnie „Seawolf” to Tomasz Mierzwiński, kapitan żeglugi wielkiej, pływający po najbardziej egzotycznych morzach, od Karaibów po Antarktydę. Posiada wszystko to, co dobry bloger mieć powinien – talent do pisania, cięty dowcip, swoimi opiniami - porusza, wzrusza, ale i bulwersuje.
Poszczególne hasła alfabetu odnoszą się przede wszystkim do polskiej przestrzeni politycznej. Z niezwykłym poczuciem humoru oraz charakterystycznym dla siebie stylem wypowiedzi, Seawolf odkrywa przed Czytelnikiem nieznane fakty oraz opiniuje tematy z pierwszych stron gazet. Celnie komentuje bieżące wydarzenia, wskazuje absurdy i uderza w polityczny fałsz. Jest autorem wielu określeń, jak np. „Pan Prezydęt”, „Forrest Gump polskiej polityki”, „Pancerna Brzoza”, które stały się powszechne nie tylko wśród blogerów, ale również dziennikarzy i polityków.
Książka zawiera teksty, które nie były wcześniej publikowane na blogach, zatem jest to gratka również dla wszystkich czytelników blogów Seawolfa. A wersja drukowana? - Podstawowa rola czytelnika to komentowanie, ocenianie, dyskutowanie, a więc czy stoi coś na przeszkodzie, żeby napisać parę słów do Sewolfa na temat książki, na jego blogu? Na pewno nie!

Książkę polecamy blogerom i wszystkim, którzy nie czytają blogów, ale chętnie dowiedzieliby się o nich czegoś więcej.

Alfabet Seawolfa jednych będzie zachwycać, innych bulwersować, jeszcze innych śmieszyć, a może nawet wzruszać. Jedno jest pewne - ta książka ma wszystko to co każdy dobry blog powinien posiadać – EMOCJE.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: http://slowaimysli.pl/pozycja/alfabet-seawolfa/3

moch | 2013-05-16
Na półkach: 2013

Ta książeczka jest jedynie namiastką tego, co można było znaleźć na blogach Tomasza Mierzwińskiego i bardzo żałuję, że nie śledziłam ich na bieżąco. Seawolf nie kryje swoich sympatii politycznych (sytuuje się zdecydowanie po prawej stronie obecnego sporu), wygłasza bardzo radykalne opinie, które na "Salonie" mogą wręcz wywoływać furię, ale czyni to z niesamowitym poczuciem humoru i olbrzymią pasją. Bardzo wiele jego nowych sformułowań na tyle celnie oddaje istotę sprawy, że są używane powszechnie, często nawet bez wiedzy o ich autorstwie ("pancerna brzoza", 'seryjny samobójca", 'Pan Prezydęt","uszkodzony gruczoł poczucia obciachu" itd.).Seawolf posiadał bardzo dużą wiedzę, potrafił doskonale kojarzyć pewne fakty, a to siłą rzeczy prowadziło do stawiania bardzo trafnych, aczkolwiek niewygodnych pytań.Dlatego w trakcie lektury nie raz robiło się straszno i wcale nieśmieszno.
Wielka szkoda,że Tomasz Mierzwiński już nic więcej nie napisze... Tym bardziej polecam "Alfabet..."...

Roman Dłużniewski | 2016-11-19
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 19 listopada 2016

Seawolf. Kpt. Tomasz Mierzwiński. Legendarny bloger Salonu24. Jaka szkoda, że nie ma go już wśród nas.

Malina | 2016-05-30
MariuszM | 2015-07-15