Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Bellona
Supervolcano: Eruption
wulkan, kataklizm, Yellowstone
joly_fh

Autor bestsellerów "New York Timesa", Harry Turtledove koncentruje nieznającą granic wyobraźnię na straszliwym, ale i prawdopodobnym kataklizmie z udziałem sił natury, który jest w stanie powalić na kolana Stany Zjednoczone, a nawet świat... Park Narodowy Yellowstone spoczywa na plamie gorąca: masy stopionej skały napływające z większych głębi wnętrza ziemi zdolne doprowadzić do wulkanicznej...

Park Narodowy Yellowstone spoczywa na plamie gorąca: masy stopionej skały napływające z większych głębi wnętrza ziemi zdolne doprowadzić do wulkanicznej erupcji o rozmiarach bez porównania większych od erupcji notowanych w czasach historycznych. Uśpiony od setek tysięcy lat tworzy złudne poczucie bezpieczeństwa w państwie zupełnie nieprzygotowanym na nieposkromioną i nieokiełznaną demonstrację sił natury.

Colin Ferguson, porucznik policji z Los Angeles, próbuje zmniejszyć skutki spodziewanego kataklizmu. A po apokaliptycznej katastrofie razem z uciekinierami przeciwstawia się jej następstwom.

źródło opisu: Wyd. Bellona, 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/

IPog | 2016-07-13

Beznadzieja.. Zainteresowany opisem kupiłem książkę w promocji. Jakże srogo się zawiodłem. Pomysł dobry, jet potencjał, ale w zasadzie książka bardziej nadaje się na jakieś romansidło niż na fantastyke naukową. Zakończenie beznadziejne, równie dobrze ksiażka mogłaby się skończyć w połowie i na to samo by wyszło. Niby wielu bohaterów, wiele wątków a tak na prawdę, żaden nie jest interesujący. Główny wątek superwulkanu jakby zupełnie pominięty. Ot wybuchł, trochę się ochłodziło i tyle. Liczyłem na to ze książka bardziej sie skupi na sytuacji po wybuchu i walce o przezycie niz na perypatiach miłosnych bohaterów. Poza tym książka napisana tak że strasznie ciężko mi się ją czytało. Nie wiem dlaczego, ciężko mi to opisac ale po prostu czytało się to topornie. Czasem zdania były tak pogmatwane że w połowie musiałem cofac sie do poczatku i przeczytac 2-3 razy aby zrozumiec sens zdania.. Zdecydowanie nie polecam. Rzuciłbym ją wcześiej, ale po prostu nie lubię zostawiać książek niedokończonych.

kawoy | 2014-02-18
Przeczytana: 12 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę najpierw zobaczyłem w księgarni. Tytuł od razu skojarzył mi się z wulkanem pod Yellowstone i jak się okazało skojarzenie było trafne. Brak funduszy spowodował, że wówczas nie kupiłem tej książki. Gdy zobaczyłem ją w bibliotece bez namysłu wypożyczyłem.
Czego się spodziewałem? Trzymającego w napięciu thrillera, porządnej książki katastroficznej, ukazującej świat po katastrofie.
Niestety dostałem wątpliwej jakości książkę obyczajową o policjancie, który przeżywa swój rozwód, znajduje nową miłość. Ponadto na kartach książki śledzimy losy jego dzieci i byłej żony. Na szczęście jego nowa miłość jest geologiem więc co nieco dowiadujemy się o wulkanie pod Yellowstone i zagrożeniach.
Oczywiście dojdzie do wybuchu i gdzieś w tle zostaną pokazane warunki życia po, ale brak w tej książce akcji, napięcia.
Mówiąc krótko jest nudna. Gdyby nie kilka żartów słownych dałbym dwie gwiazdki.
Drogi czytelniku jeżeli szukasz książki pełnej akcji i napięcia wybierz coś innego, jeśli chcesz...

ptaku2 | 2013-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Wynudziałem się. Połowa książki przekartkowana niestety. Pod każdym względem słabo. Akcji mało a i wątki rodzinne w książce... nie no słabo jednym słowem. Nawet nie wiem co więcej napisać ;)

anaszko | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Dziwnie mi się czytało tę książkę. Przez większą część nie miałam pojęcia o co w niej tak naprawdę chodzi.. Jak dla mnie nie warta poświęconego jej czasu.

Kochamczytać | 2016-08-30
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam, 2016