Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności

Wydawnictwo: Homo Dei
Globale sexuelle Revolution
Unia Europejska, seks, gender
justi

Globalna rewolucja seksualna, propagowana przez ONZ i Unię Europejską, wkradła się do polityki, instytucji władzy i placówek oświatowych. Tam stopniowo, za plecami opinii publicznej, zrodził się z niej ogromny program przekształcenia społeczeństwa, który burzy podstawy demokracji i przybiera coraz bardziej totalitarny kształt. Gabriele Kuby, socjolog z wykształcenia i matka trojga dzieci, od...

Gabriele Kuby, socjolog z wykształcenia i matka trojga dzieci, od czasu przejścia na katolicyzm w 1997 roku zajmuje się w licznych publikacjach i wykładach krytyczną analizą ideologii genderowej oraz jej destrukcyjnym wpływem na współczesne społeczeństwa, jak i przyszłe pokolenia.
Miejmy nadzieję, że ta książka – rzetelna, bezkompromisowa i daleka od „poprawności politycznej” analiza wdrażanej na naszych oczach globalnej rewolucji kulturowej – otworzy oczy i sumienia także odpowiedzialnym za politykę, Kościoły, kulturę i społeczeństwo, aby z przekonaniem stawali w obronie godności człowieka i opartego na niej systemu wartości.

źródło opisu: http://homodei.com.pl/product_info.php?products_id=295

źródło okładki: http://homodei.com.pl/product_info.php?products_id=295

| 2013-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Żono i mężu, mamusiu i tatusiu, babciu i dziadku, ciociu i wujku, dziewczynko i chłopczyku, a także Ty, singlu miejcie się na baczności, bo nadciąga IDEOLOGIA GENDER! Z jakiego powodu zwracam się do tak wielu? Ano z takiego, że gender dotknie każdego bez wyjątku, ponieważ społeczeństwo to specyficzny organizm naczyń połączonych.

Cóż to jest gender?

Przed zawłaszczeniem przez rewolucję seksualną termin „gender”, z j. ang., oznaczał rodzaj gramatyczny – męski, żeński lub nijaki i nie był powiązany z płcią. Obecnie słowo „gender” ma oznaczać tzw. płeć społeczną, która ma być niezależna od płci biologicznej! Jeśli ktoś nie zrozumiał, co przed chwilą przeczytał powiem wyraźnie, iż zgodnie z ideologią gender nie ma kobiet i mężczyzn!!! Płeć jest, bowiem fantazją, czymś, co sobie ludzie sami wymyślili i wierzą w to! Tożsamość płciowa zgodnie z tym, co stara się udowodnić Judit Butler, radykalna feministka i lesbijka, a równocześnie ideologiczna przywódczyni teorii genderowej, jest...

Autorka pisząc tę książkę wraz z nią stała się młotem na ideologiczne zacofanie moralne w postaci globalnej rewolucji seksualnej. Chciałbym odnieść się w swojej opinii do komentarzy przedmówców poniżej.

Andrzej Gryżewski: "Książka stoi w obronie ciemnogrodu i zacofania. Zupełnie rozmija się ze standardami promowanymi przez współczesnych seksuologów."

Książka stoi w obronie wartości etycznych oraz moralnych, które ukształtowały Europę w jakiej (do czasu) żyjemy. Książka nie stosuje "języka nienawiści" wobec nikogo.

Uwidacznia jedynie podstawowe źródła oraz mechanizmy działania genderowych ideologów, będących sprzecznymi zarówno z logiką, nauką oraz - paradoksalnie - równością wobec prawa.

Uwidacznia semantyczny totalitaryzm stosowany przez ideologów gender, których głównym zadaniem nie jest "równouprawnienie", lecz reedukacja społeczeństwa, seksualne wyzwolenie z wszelkich norm i zasad (częściowo wynikających z kultury, zasadniczo z biologii).

Pan Andrzej nazywa takie...

_BB | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Kontrapunkt dla postulatów głoszonych przez środowiska LGBTI oraz zwolenników genderyzmu, niestety jak dla mnie podany trochę w tendencyjny sposób i z niepotrzebną indoktrynacją, która w całej pracy, bądź co bądź, staje się apologią wartości chrześcijańskich. Autorka w obronie „normalności” posługuje się szeregiem argumentów z którymi czytelnik może się zgodzić lub nie*, a które to podzielone są na poszczególne rozdziały i szczegółowo omówione. Ponadto w książce mamy opis zagrożeń wynikających z aberracji seksualnych, powszechnego dostępu do pornografii, próby likwidacji dwubiegunowości płci, homo-adopcji, zgody na homo-małżeństwa**, wczesnej edukacji seksualnej dzieci (praktycznie od przedszkola) oraz „genderyzmu”, którego przesłanki ideologiczne można ująć następująco: brak kobiety i mężczyzny, prawo do zabijania jest prawem człowieka, moralność to dyskryminacja, której jakakolwiek obrona jest napiętnowana i uchodzi za mowę nienawiści. Po przeczytaniu pracy Kuby rodzi się...

książek: 1949
Aiwlys | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, Faworyty
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Jeśli gender w dalszym ciągu kojarzy Ci się z ubieraniem chłopczyków w sukienki, legalizacją małżeństw homoseksualnych i wychowaniem seksualnym w szkołach, to tak naprawdę jest to wierzchołek góry lodowej, a nawet bym powiedziała mały płatek śniegu na czubku. Wiesz tylko tyle, ile od Ciebie wymagają Ci, którzy powolutku forsują gender i robią wszystko, aby cały dzisiejszy porządek odwrócić do góry nogami. Brzmi to niczym jakaś teoria spiskowa, ale w książce tej do tej teorii spiskowej znajduje się mnóstwo niezbitych dowodów, badań, wypowiedzi.
Nie jestem matką, niedawno w zasadzie wyszłam z wieku nastoletniego, a mimo to przeraża mnie ten "postęp", który może nie nazwałabym "postępem". Jest to narzucanie przez mniejszość mniejszości swojego widzimisię ogółowi. Jeśli ktoś mi mówi, że określenia "mama" i "tata" są niepoprawne polityczne, że "rodzina" jest niepoprawna politycznie to mówią komuś takiemu "chyba oszalałeś!". Ale po lekturze tej książki już wiem, że to iż uważam się za...

Proszę. Nie. Tak bardzo nie.

Jeśli twój światopogląd nie zgadza się ze światopoglądem autorki (albo nie analizujesz takich treści naukowo, jak niżej podpisana) NIE CZYTAJ TEJ KSIĄŻKI. Trzymaj się od niej z dala, dzięki temu tylko oszczędzisz sobie stresu.

Manipulacja, propaganda, używanie emocjonalnych chwytów, próby ograniczania wolności światopoglądowej? Autorka stosuje to wszystko. Co nie przeszkadza jej oskarżać swoich ideologicznych przeciwników.

Acz muszę przyznać: narracja, którą autorka stworzyła wzbudza mój podziw. A ponoć wielkie narracje umarły. Cóż, jak widać nie.

Artur Schodziński | 2014-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Wielu uważa, że nie ma problemu - polecam przeczytać tę książkę.

justi | 2013-05-08
Przeczytana: 08 maja 2013

Autorka przedstawia historię rewolucji seksualnej, ukazuje poszczególne jej etapy i skutki. Opierając się na społeczności niemieckiej udokumentowuje krytyczny stan społeczeństwa.
Czas bić na alarm. Co oni robią naszym dzieciom!

Lidia Sabaudzka | 2016-03-26
czytelnik | 2015-07-01

Zmiany w obyczajowości dokonują się na naszych oczach. Teoretycznie nic już nie powinno nas dziwić. Czym innym jest jednak przyglądanie się pojedynczym przemianom, a czym innym zauważenie całej tendencji od samych korzeni po czasy najnowsze. Gabriele Cuby przedstawiła założenia rewolucji seksualnej począwszy od jej ojców (tutaj m.in. Marks, Engels i Freud), poprzez brzemienny w skutkach bunt końca lat 60., aż po początki drugiej dekady XXI wieku, kiedy to walką z chrześcijańską moralnością i rodziną zajmują się takie instytucje jak UE czy ONZ. Obraz tego, co się dzieje za naszymi zachodnimi granicami jest zatrważający. Tytułowa globalna rewolucja seksualna nosi znamiona totalitarne. Obecne szaleństwo z niemal stuprocentową dokładnością opisał jeszcze przed wojną Huxley w "Nowym wspaniałym świecie".

Autorka dowodzi, że ograniczenia seksualne determinują poziom danej kultury. Im są wyższe, tym kultura reprezentuje wyższy poziom. Przykładów dostarcza historia od czasów starożytnych....

Paweł | 2014-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 października 2014

Wreszcie ją skończyłem! Chyba jeszcze nigdy nie czytałem książki która powodowała u mnie strach i niezrozumienie dzisiejszego świata. Na szczęście metodologii i przepisów w Polsce nie ma albo jeszcze raczkują ale przerażają mnie motywy przedstawione w książce, najgorsze w tym wszystkim jest to, że to się dzieje na naszych oczach. Oczywiście książka musi nawiązywać do Chrześcijaństwa, od tego nie da się uciec jeżeli poglądowo i ideowo Kościół stoi po drugiej stronie barykady. Książka dla czytelnika jest bardzo dobrą postawą do uświadomienia sobie roli i znaczenia rodziny, moralności i sumienia w życiu każdego z nas. Wyobrażacie sobie świat bez tych rzeczy? Niestety ja nie :)