Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności

Wydawnictwo: Homo Dei
Globale sexuelle Revolution
Unia Europejska, seks, gender
justi

Globalna rewolucja seksualna, propagowana przez ONZ i Unię Europejską, wkradła się do polityki, instytucji władzy i placówek oświatowych. Tam stopniowo, za plecami opinii publicznej, zrodził się z niej ogromny program przekształcenia społeczeństwa, który burzy podstawy demokracji i przybiera coraz bardziej totalitarny kształt. Gabriele Kuby, socjolog z wykształcenia i matka trojga dzieci, od...

Gabriele Kuby, socjolog z wykształcenia i matka trojga dzieci, od czasu przejścia na katolicyzm w 1997 roku zajmuje się w licznych publikacjach i wykładach krytyczną analizą ideologii genderowej oraz jej destrukcyjnym wpływem na współczesne społeczeństwa, jak i przyszłe pokolenia.
Miejmy nadzieję, że ta książka – rzetelna, bezkompromisowa i daleka od „poprawności politycznej” analiza wdrażanej na naszych oczach globalnej rewolucji kulturowej – otworzy oczy i sumienia także odpowiedzialnym za politykę, Kościoły, kulturę i społeczeństwo, aby z przekonaniem stawali w obronie godności człowieka i opartego na niej systemu wartości.

źródło opisu: http://homodei.com.pl/product_info.php?products_id=295

źródło okładki: http://homodei.com.pl/product_info.php?products_id=295

Fanczyta | 2019-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2019

Tytuł był dość kontrowersyjny ale nie uciekam i od takich pozycji bo po to by o czymś mówić i oceniać warto się z tym zapoznać.
Cóż nie zdziwiło mnie co może napisać teolog nt. obyczajów i postępu ale napastliwość autorki, sianie wielu karkołomnych teorii (co niby jest wg niej celem rewolucji seksualnej) jest dla mnie i każdego rozsądnego nie do przyjęcia - coś takiego równie dobrze mógłby napisać jakiś radykał z Bliskiego Wschodu bo po przetłumaczeniu byłoby nie do odróżnienia od tego "dziełka".
Mieszanie ze sobą doktryn komunistycznych, nałogów, pornografii, praktyk s-m i pedofilii, aborcji czy eutanazji oraz stawianie równości z 'sexuedukacją' czy lgbt to nie tylko nadużycie i brak profesjonalizmu ale i skandal.
Każdy z wymienionych problemów i tematów ma bowiem swoja historię, przyczyny oraz rozwijał się równolegle do pozostałych kwestii czy zjawisk społecznych.
Zamierzeniem tej pani jak widzę było jedynie 'zmieszanie z błotem' tego czego nie akceptuje a głównie nie pojmuje, że...

Andrzej | 2016-10-03

Książka stoi w obronie ciemnogrodu i zacofania. Zupełnie rozmija się ze standardami promowanymi przez współczesnych seksuologów.

Tomek | 2016-01-03

grrr....GENDER. Zdecydowanie warte przeczytania! No chyba, że jesteś postępowcem i odrzucasz wszelkie stare, dobre założenia moralne, religijne

agta | 2015-07-07
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Styl pisania p. Kuby był dla mnie męczący, a jej argumentacja i retoryka w początkowym rozdziale nie brzmiały dla mnie naukowo. (czysty subiektywizm; może kiedyś zrobię drugie podejście by móc się w pełni do jej tez ustosunkować)

czytelnik | 2015-07-01

Zmiany w obyczajowości dokonują się na naszych oczach. Teoretycznie nic już nie powinno nas dziwić. Czym innym jest jednak przyglądanie się pojedynczym przemianom, a czym innym zauważenie całej tendencji od samych korzeni po czasy najnowsze. Gabriele Cuby przedstawiła założenia rewolucji seksualnej począwszy od jej ojców (tutaj m.in. Marks, Engels i Freud), poprzez brzemienny w skutkach bunt końca lat 60., aż po początki drugiej dekady XXI wieku, kiedy to walką z chrześcijańską moralnością i rodziną zajmują się takie instytucje jak UE czy ONZ. Obraz tego, co się dzieje za naszymi zachodnimi granicami jest zatrważający. Tytułowa globalna rewolucja seksualna nosi znamiona totalitarne. Obecne szaleństwo z niemal stuprocentową dokładnością opisał jeszcze przed wojną Huxley w "Nowym wspaniałym świecie".

Autorka dowodzi, że ograniczenia seksualne determinują poziom danej kultury. Im są wyższe, tym kultura reprezentuje wyższy poziom. Przykładów dostarcza historia od czasów starożytnych....

Paweł | 2014-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 października 2014

Wreszcie ją skończyłem! Chyba jeszcze nigdy nie czytałem książki która powodowała u mnie strach i niezrozumienie dzisiejszego świata. Na szczęście metodologii i przepisów w Polsce nie ma albo jeszcze raczkują ale przerażają mnie motywy przedstawione w książce, najgorsze w tym wszystkim jest to, że to się dzieje na naszych oczach. Oczywiście książka musi nawiązywać do Chrześcijaństwa, od tego nie da się uciec jeżeli poglądowo i ideowo Kościół stoi po drugiej stronie barykady. Książka dla czytelnika jest bardzo dobrą postawą do uświadomienia sobie roli i znaczenia rodziny, moralności i sumienia w życiu każdego z nas. Wyobrażacie sobie świat bez tych rzeczy? Niestety ja nie :)

Aiwlys | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, Faworyty
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Jeśli gender w dalszym ciągu kojarzy Ci się z ubieraniem chłopczyków w sukienki, legalizacją małżeństw homoseksualnych i wychowaniem seksualnym w szkołach, to tak naprawdę jest to wierzchołek góry lodowej, a nawet bym powiedziała mały płatek śniegu na czubku. Wiesz tylko tyle, ile od Ciebie wymagają Ci, którzy powolutku forsują gender i robią wszystko, aby cały dzisiejszy porządek odwrócić do góry nogami. Brzmi to niczym jakaś teoria spiskowa, ale w książce tej do tej teorii spiskowej znajduje się mnóstwo niezbitych dowodów, badań, wypowiedzi.
Nie jestem matką, niedawno w zasadzie wyszłam z wieku nastoletniego, a mimo to przeraża mnie ten "postęp", który może nie nazwałabym "postępem". Jest to narzucanie przez mniejszość mniejszości swojego widzimisię ogółowi. Jeśli ktoś mi mówi, że określenia "mama" i "tata" są niepoprawne polityczne, że "rodzina" jest niepoprawna politycznie to mówią komuś takiemu "chyba oszalałeś!". Ale po lekturze tej książki już wiem, że to iż uważam się za...

_BB | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Kontrapunkt dla postulatów głoszonych przez środowiska LGBTI oraz zwolenników genderyzmu, niestety jak dla mnie podany trochę w tendencyjny sposób i z niepotrzebną indoktrynacją, która w całej pracy, bądź co bądź, staje się apologią wartości chrześcijańskich. Autorka w obronie „normalności” posługuje się szeregiem argumentów z którymi czytelnik może się zgodzić lub nie*, a które to podzielone są na poszczególne rozdziały i szczegółowo omówione. Ponadto w książce mamy opis zagrożeń wynikających z aberracji seksualnych, powszechnego dostępu do pornografii, próby likwidacji dwubiegunowości płci, homo-adopcji, zgody na homo-małżeństwa**, wczesnej edukacji seksualnej dzieci (praktycznie od przedszkola) oraz „genderyzmu”, którego przesłanki ideologiczne można ująć następująco: brak kobiety i mężczyzny, prawo do zabijania jest prawem człowieka, moralność to dyskryminacja, której jakakolwiek obrona jest napiętnowana i uchodzi za mowę nienawiści. Po przeczytaniu pracy Kuby rodzi się...

Artur Schodziński | 2014-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Wielu uważa, że nie ma problemu - polecam przeczytać tę książkę.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Proszę. Nie. Tak bardzo nie.

Jeśli twój światopogląd nie zgadza się ze światopoglądem autorki (albo nie analizujesz takich treści naukowo, jak niżej podpisana) NIE CZYTAJ TEJ KSIĄŻKI. Trzymaj się od niej z dala, dzięki temu tylko oszczędzisz sobie stresu.

Manipulacja, propaganda, używanie emocjonalnych chwytów, próby ograniczania wolności światopoglądowej? Autorka stosuje to wszystko. Co nie przeszkadza jej oskarżać swoich ideologicznych przeciwników.

Acz muszę przyznać: narracja, którą autorka stworzyła wzbudza mój podziw. A ponoć wielkie narracje umarły. Cóż, jak widać nie.