Fotografowanie ludzi. O tworzeniu prawdziwych portretów

Wydawnictwo: Helion
poradniki
Marta

Twórz grafiki skrojone idealnie na potrzeby WWW! Pragnieniem każdego fotografa jest robienie zdjęć, które przykują uwagę widza. Najlepszymi fotografami portrecistami są ci, którzy odkryli klucz do pełnego i intensywnego życia. Oni wiedzą, że małe tajemnice i chwile, z których składa się życie, można pokazać w powiększeniu. Każdy może to zrobić, jeśli tylko ma aparat i umie się nim odpowiednio...

Twórz grafiki skrojone idealnie na potrzeby WWW!

Pragnieniem każdego fotografa jest robienie zdjęć, które przykują uwagę widza. Najlepszymi fotografami portrecistami są ci, którzy odkryli klucz do pełnego i intensywnego życia. Oni wiedzą, że małe tajemnice i chwile, z których składa się życie, można pokazać w powiększeniu. Każdy może to zrobić, jeśli tylko ma aparat i umie się nim odpowiednio posługiwać. Gdy robimy zdjęcia, widzimy wyraźniej, rozumiemy więcej i żyjemy pełniej.

Dzięki tej bogatej w ilustracje książce również i Ty możesz spróbować posiąść tę wiedzę. Zawiera ona trzydzieści ćwiczeń, które pomogą Ci zbudować pasję fotografowania ludzi. Nie jest to klasyczny podręcznik fotografii portretowej. Nie pokazuje, jak robić portrety pochlebne, lecz takie, które ukazują prawdę o konkretnym człowieku. W ramach ćwiczeń będziesz miał okazję spędzić trochę czasu z czarno-białą kliszą oraz przygotować sprzęt do działania. Nauczysz się budować relacje oraz tworzyć autoportrety i portrety, które wytrzymają próbę czasu. Inspirujące wprowadzenia i dokładne opisy poszczególnych etapów pozwolą Ci odkryć metody portretowania ludzi na ulicy, z ukrycia, w ich środowisku i w sposób pokazujący ich styl życia. Każde ćwiczenie zostało tak pomyślane, aby pomóc w opowiadaniu określonych historii, nawiązywaniu kontaktu z modelami, zmianie sposobu patrzenia na świat i kształtowaniu własnego stylu. Wszystko, czego potrzebujesz, to aparat, odwaga i odrobina wyobraźni!
Genialne źródło informacji o fotografowaniu ludzi!

źródło opisu: opis z okładki

Nie wiem czy wiecie, ale moją pasją (poza czytaniem oczywiście) jest fotografia. Nie jestem żadną profesjonalistką, wręcz przeciwnie. Uwielbiam robić zdjęcia, ale robię to raczej dla przyjemności. Ciągle uczę się czegoś nowego i nadal bardzo dużo tych różnych teoretycznych spraw związanych z fotografią i aparatami nie rozumiem. Ale nie uczę się tego na siłę. Powiem Wam, że marzy mi się, aby kiedyś tę moją pasję zmienić w coś bardziej poważnego, ale na chwilę obecną nie za wiele robię w tym kierunku. Jedyne co jestem w stanie narazie zrobić to robienie zdjęć mojej rodzince, znajomym i ich dzieciakom oraz czytanie książek na temat fotografii.

I właśnie dzięki uprzejmości wydawnictwa Bezdroża trafiła w moje ręce książka na temat mojej wielkiej pasji. Podzielona jest ona na pięć części: Podstawy, Opowiadanie, Kontakt, Ćwiczenie czyni mistrza, Samodzielność.

Autor tej książki postanowił zadbać nie tylko o naukę teoretyczną, ale również o praktyczną. Książka ta składa się z 30...