Okładka książki Ciemno czyli Jasno

religia
typ
papier
Dariusz
8.18 (17 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Zbiór poruszających wywiadów Marcina Jakimowicza opublikowanych na łamach "Gościa Niedzielnego" w latach 2008-2013 „Gdy miałem 13 lat, w wypadku straciłem rękę i nogę. Ale to nie był najtragiczniejszy moment w moim życiu. Kiedy miałem siedem lat, spłonął nasz dom w Malborku. Rodzice, ja, dwie moje siostry i brat staliśmy i patrzyliśmy, jak tracimy wszystko. Rok później utopił się mój młodszy brat...

„Gdy miałem 13 lat, w wypadku straciłem rękę i nogę. Ale to nie był najtragiczniejszy moment w moim życiu. Kiedy miałem siedem lat, spłonął nasz dom w Malborku. Rodzice, ja, dwie moje siostry i brat staliśmy i patrzyliśmy, jak tracimy wszystko. Rok później utopił się mój młodszy brat, Piotruś” – taki scenariusz opowiedział mi Jasiek Mela. Prawdziwe trzęsienie ziemi. Zapytałem go, jak wyjść spod takich gruzów – pisze Marcin Jakimowicz, autor książki „Ciemno, czyli jasno”, we wstępie do jednego z wywiadów. To zbiór poruszających 25 rozmów „na śmierć i życie”.

W książce m.in.:

Uwielbiana we Włoszech była modelka Anna Golędzinowska mówi szczerze o piekle show biznesu, którego doświadczyła na własnej skórze.

Najbardziej znany polski mim Ireneusz Krosny udowadnia, że oprócz niemych skeczy, ma też wiele do powiedzenia.

Jadwiga Basińska i Jacek Borusiński z kabaretu Mumio otwarcie opowiadają o swoich słabościach i doświadczeniu mocy.

O bandyckiej duszy opowiada Lech Dyblik, aktor znany z „Pokłosia”. „Róży”, „Domu złego”

O. Leon Knabit mówi o tym, jak tynieccy mnisi przygotowują się na koniec świata.

A kompozytor Michał Lorenc tłumaczy, dlaczego denerwuje się, gdy słyszy, że „chrześcijaństwo jest normą”.

Egzorcysta ks. Leszek Misiarczyk odpowiada na pytanie, czy warto liczyć demony siedzące na tabletce homeopatycznej i dlaczego złe duchy nie znają się na żartach.

A o. Jacques Verlinde, prawie doktor fizyki i chemii, dawny pasjonat i praktyk wschodnich szkół medytacji transcendentalnych, mówi o tym, czy prostytutki znajdą się w niebie.

źródło opisu: http://www.niecale.pl/pl/product/marcin-jakimowicz-ciemno-czyli-jasno

źródło okładki: http://www.niecale.pl/pl/product/marcin-jakimowicz-ciemno-czyli-jasno

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
justi | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Świadectwa normalnych ludzi, nie nawiedzonych czy duchownych, są bardziej przekonujące niż wszystkie kazania. Tacy mądrzy ludzie żyją wśród nas, a my nawet o tym nie wiemy... Oni pokazują nam, że można żyć alternatywą do tego, co narzuca nam zwariowany świat, nie dający chwili na refleksję o tym, że pędzi donikąd. Kiedy Bóg zaprasza do współpracy, więcej daje niż żąda, a bonusem jest wewnętrzny pokój i radość.

Wer | 2014-09-04
Przeczytana: 05 września 2014