Historie de l’art. Peinture – sculpture – architecture
8302070890
sztuka
Agnieczka

Książka ta jest skierowana do wszystkich, którzy chcieliby po raz pierwszy odkryć dla siebie świat sztuki lub też ponownie się z nim zetknąć. Szczególną cechą tego ujęcia historii sztuki – będącej przecież wspólnym dziedzictwem narodów Europy – jest to, że została ona napisana przez czterech autorów pochodzących z Francji, Polski, Portugalii i Niemiec. Praktycznie, pedagogiczne doświadczenie w zakresie nauczania o sztuce, jakie mają autorzy podręcznika, a także ich wspólna historyczno-artystyczna wiedza przyczynią się zapewne do tego, że ta „europejska historia sztuki” stanie się ciekawym podręcznikiem i ulubioną lekturą, do której często będziemy zaglądać i która ukaże nam świat nie znający granic.

źródło opisu: Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, 1998

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!