W poszukiwaniu przygody: poradnik drużynowego drużyny starszoharcerskiej

Wydawnictwo: Marron Edition
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
harcerstwo
poradniki

Wiek gimnazjalny to czas, w którym młodzi ludzie zastanawiają się nad swoją przyszłością, snują plany, wszystkie drzwi stoją przed nimi otworem. Harcerstwo powinno pomóc im w odnalezieniu najwłaściwszej ścieżki, która teraz pozwoli im odkryć pasję i niesamowitą przygodę, a później może stać się ich życiową drogą. Dzięki Tobie piękne chwile, które harcerze starsi spędzają na rajdach, zbiórkach i obozach, będą wypełnione odkryciami, eksperymentami i wspólnymi projektami, które po kilku latach pomogą im wybrać kierunek studiów i ruszyć tą drogą, z której nie chce się zawracać.
hm. Małgorzata Sinica
Naczelnik ZHP

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: zhp.pl

Halina | 2014-09-30
Na półkach: Harcerskie
Przeczytana: 27 września 2014

"Uczestnicząc w grze" to poradnik dla drużynowego drużyny starszoharcerskiej, jak mówi sam tytuł. Każdy kandydat na instruktora tej metodyki musi się z nim zapoznać. Na pewno zdarzają się osoby, które podchodzą do jego lektury z trudem, spodziewając się nudnej i rozwlekłej gadaniny, jak wielką odpowiedzialność ponosi drużynowy za swoich podopiecznych i jakie dokumenty musi składać do komendy swojego hufca. Tym, którzy nie przywykli do czytania, powiem, że naprawdę nie ma się czego bać. Lektura tej pozycji to czysta przyjemność.

Do niewątpliwych plusów publikacji na pewno należy forma wydania. Przejrzysty, schematyczny, kolorowy, dobrze napisany - wszystko od razu trafia do czytelnika, czyta się też z łatwością - nawet fragmenty z kodeksu karnego.

Poruszone zostają wszystkie ważne kwestie i to w odpowiedniej kolejności - od definicji drużyny i celów wychowawczych ZHP, przez skrócony zarys wszystkich metodyk i dokładny opis metodyki HS, prowadzenie drużyny, stosowanie systemu...

Rafał | 2014-06-06
Na półkach: Posiadam