Uczestnicząc w grze: poradnik drużynowego drużyny harcerskiej

Wydawnictwo: Marron Edition
9 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
harcerstwo
poradniki

Harcerstwo to wielka gra. Słowa hm. Stefana Mirowskiego, niezapomnianego Przewodniczącego ZHP, doskonale oddają ideę działania drużyny harcerskiej. Dzieci przychodzą do harcerstwa, aby zrealizować swoje marzenia o wielkiej przygodzie, wziąć udział w grze, której nie zapomną do końca życia. Twoim zadaniem jest spełnienie tych marzeń. W momencie, kiedy na Twoim ramieniu zawisł granatowy sznur,...

Dzieci przychodzą do harcerstwa, aby zrealizować swoje marzenia o wielkiej przygodzie, wziąć udział w grze, której nie zapomną do końca życia. Twoim zadaniem jest spełnienie tych marzeń. W momencie, kiedy na Twoim ramieniu zawisł granatowy sznur, stałeś się mistrzem harcerskiej gry.
Poradnik drużynowego, który właśnie otrzymałeś, będzie dla Ciebie zbiorem wskazówek, jak dobrze prowadzić drużynę, jak się doskonalić i zwyciężać w harcerskiej grze.
hm. Małgorzata Sinica
Naczelnik ZHP

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: zhp.pl

Halina | 2014-07-24
Na półkach: Przeczytane, Harcerskie
Przeczytana: 23 lipca 2014

"Uczestnicząc w grze" to poradnik dla drużynowego drużyny harcerskiej. Każdy kandydat na instruktora tej metodyki musi się z nim zapoznać. Na pewno zdarzają się osoby, które podchodzą do jego lektury z trudem, spodziewając się nudnej i rozwlekłej pracy o tym, jak wielką odpowiedzialność ponosi drużynowy za swoich podopiecznych i niczym ponad to. Tych, którzy nie przywykli do czytania powiem, że naprawdę nie ma się czego bać. Lektura tej pozycji to czysta przyjemność.

Do niewątpliwych plusów publikacji na pewno należy forma wydania. Przejrzysty, schematyczny, kolorowy, dobrze napisany - wszystko od razu trafia do czytelnika, czyta się też z łatwością - nawet fragmenty z kodeksu karnego.

Poruszone zostają wszystkie ważne kwestie i to w odpowiedniej kolejności - od definicji drużyny i celów wychowawczych ZHP, przez zarys wszystkich metodyk i dokładny opis metodyki harcerskiej, prowadzenie drużyny, stosowanie systemu zastępowych, aż po odpowiedzialność karną drużynowego i...

Berry | 2016-12-09
Terka | 2015-06-03